Dłonie są naszą wizytówką. O tym, jak wyglądają, świadczy często nasz stosunek do samych siebie. Jeśli są zadbane i piękne, na pierwszy rzut oka widać, że jesteśmy dla siebie ważne, troszczymy się o siebie i przywiązujemy wagę do tego jak wyglądamy. Jak więc dbać o dłonie i paznokcie na co dzień, aby jak najlepiej się prezentować?

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/zdrowe-paznokcie-zadbaj-o-swoje-dlonie/

Dlaczego paznokcie się niszczą?

Nasze paznokcie są codziennie narażone na wiele wyzwań. Ulegają wpływom atmosferycznym, środkom chemicznym, złamaniom. Ponadto osłabiamy je również wówczas, gdy nieprzerwanie nosimy manicure. Nie dajemy im tym samym w ogóle czasu na to, aby zregenerować i odbudować osłabioną płytkę. Warto więc między manicure żelowym czy hybrydowym robić minimum dwutygodniowe przerwy.

Aby zminimalizować kontakt paznokci ze środkami chemicznymi, powinnyśmy używać rękawiczek, gdy sprzątamy i używamy wszelkiego rodzaju detergentów. Zmywanie naczyń, ścieranie kurzów, mycie wanny czy umywalki, a nawet odkurzanie – zawsze nasze ręce powinny być osłonięte podczas tych czynności.

Ponadto na stan naszych paznokci wpływa również nasza dieta. Jeśli jest ona uboga w składniki odżywcze, witaminy i minerały, nie mamy co liczyć na to, że nasze paznokcie będą silne, zdrowe i wytrzymałe.

Zdrowe i zadbane paznokcie – kilka wskazówek

Jak więc postępować, aby zregenerować swoje paznokcie, wzmocnić je i odżywić? Istnieje na to kilka sposobów. Na pewno jednak nie uzyskamy natychmiastowych efektów. Pielęgnacja paznokci i przywracanie ich do dobrego stanu to długotrwały proces. Dlatego też konieczna jest tutaj duża samodyscyplina i regularne dbanie o paznokcie. Warto więc wyposażyć się w specjalną odżywkę do paznokci i starannie nakładać ją na płytkę paznokciową. Mają one wiele cennych składników odżywczych oraz pomagają w utwardzeniu płytki paznokciowej.

Do pielęgnacji paznokci posłuży również olejek arganowy. Tak naprawdę najlepiej pielęgnować nim całe dłonie. Z pewnością przyniesie to dobroczynne skutki dla skóry, nawilży ją oraz zregeneruje. A przy okazji dostarczy składników odżywczych paznokciom. Jeśli pęka płytka paznokcia, pomoże w tym wcieranie olejku rycynowego. Ma on również wiele dobroczynnych właściwości, jest mocno odżywczy i nawilżający, warto więc wykorzystać go w regenerowaniu zniszczonej płytki.

Zobacz też: http://www.niemam.pl/wybieramy-najlepszy-manicure-zel-vs-hybryda/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here