Olejek arganowy jest znanym na całym świecie produktem pozyskiwanym z drzewa arganowego rosnącego w Maroko. Olejek znajduje ogromne zastosowanie w kosmetyce, ponieważ doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry twarzy i ciała, a także włosów. Co zawiera w sobie ten magiczny olejek? W jaki sposób działa? Jak stosować olejek arganowy? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/olejek-arganowy-najbardziej-znany-olej-na-swiecie/

Olejek arganowy – co zawiera?

Zdecydowana większość zawartości w olejku arganowym pochodzi z kwasu oleinowego i linowego. Około 30 i myśli 40% zawartości kwasów tłuszczowych w olejku arganowym pochodzi z parku linowego lub jak kto woli kwasów omega-6, co czyni go dobrym źródłem tego niezbędnego składnika odżywczego. Olejek arganowy bogaty jest tego tokoferol, rozpuszczalną w tłuszczach witaminę, która służy jako silny przeciwutleniacz w celu zmniejszenia szkodliwych skutków wolnych rodników. Innymi magicznymi składnikami znajdującymi się w oleju arganowym są koenzym Q10, sterole roślinne, a także wiele innych cennych składników. Odgrywają one bardzo ważną rolę i nadają olejkowi arganowemu właściwości antyoksydacyjnych.

W jaki sposób działa olejek arganowy?

Olejek arganowy znany jest na całym świecie z szerokiego wykorzystania do celów kosmetycznych. Ze względu na jego wysoką zawartość związków aktywnych i unikatowe właściwości, stosowany jest on jako składnik kosmetyków do skóry i włosów. Czysty olej arganowy jest bogaty w witaminę E, która nie tylko odżywia, ale i odnawia, odświeża i regeneruje skórę. Zawiera również niezbędne kwasy tłuszczowe, takie jak kwasy omega 3, omega-6 i omega 9. Dzięki temu olejek arganowy to kompleksowy składnik, dbający o skórę, chroniąc ją przed negatywnym działaniem wolnych rodników, a także spowalniają procesy starzenia się. Dba nie tylko o nawilżenie, ale też odżywianie skóry oraz nadanie i miękkości i elastyczności.

W jaki sposób stosować olejek arganowy?

Olejek arganowy jest stosowany w produktach wykorzystywanych do pielęgnacji włosów i paznokci. Przeciwutleniacz który występuje w olejku arganowym może być stosowany w celach zapobiegania przesuszania się włosów poprzez zrównoważenie naturalnego wydzielania sebum. Olejek ten jest szczególnie znany ze wzmacniania włókien włosów oraz odżywiania słabych włosów. Czysty olej arganowy pokrywa włosy warstwą, która nadaje im połysk, Scala rozdwojone końcówki oraz pomaga zapobiegać wypadaniu włosów. Co więcej olejek ten wzmacnia płytkę paznokcia, zapobiegającym zmatowieniu i łamliwości.

Zobacz też: http://www.niemam.pl/olejki-kosmetyczne-jak-dzialaja-i-ktore-sa-najskuteczniejsze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here