Henna jest produktem, który w kosmetyce wykorzystywany jest od bardzo dawna. W zabiegach upiększających może być stosowana na różne sposoby. Do tych najpopularniejszych zalicza się nakładanie jej na włosy, rzęsy i brwi. Kiedy warto to zrobić i jakie efekty się osiągnie?
Dlaczego warto nałożyć hennę na brwi?
Henna zaaplikowana na rzęsy czy brwi to rodzaj makijażu permanentnego, tylko że w naturalnym wydaniu. Pokryte nią włoski zyskują piękny, żywy i intensywny kolor, a także są zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Henna na brwiach sprawia, że można zrezygnować z codziennego ich malowania kolorowymi kosmetykami – tym samym oszczędzając i czas, i pieniądze. Nałożenie henny jest bowiem zabiegiem o wiele tańszym niż zakup kosmetyków do makijażu brwi. Zabieg ten można przeprowadzić w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, a także domu dzięki tagomago.pl/collections/pielegnacja-wlosy-henna, gdzie dostępna jest henna do samodzielnej aplikacji. W drogerii kupić można kilka kolorów henny, dzięki czemu jej dobrania do typu urody, a także efektów, jakie chce się osiągnąć, nie powinno być problemem.
Jaką hennę można nałożyć na brwi?
Henna jest barwnikiem roślinnym, który otrzymuje się z liści i pędów rośliny lawsonii bezbronnej. W kosmetyce występuje ona pod kilkoma postaciami i każdą z nich można nakładać na brwi oraz rzęsy. Najpopularniejszym wyborem jest henna w kremie, która w delikatny sposób barwi włoski i zapewnia długotrwały kolor. Jej plusem jest również to, że uwidacznia gęstość i długość rzęs, podkreśla spojrzenie i pozwala nadać brwią pożądany kształt. Dzięki temu, że w jej składzie znajdują się też substancje odżywcze, wykazuje ona właściwości nie tylko upiększające, ale i pielęgnujące.
Do farbowania brwi można wykorzystać też hennę żelową, w proszku (tradycyjną)oraz pudrową. Każda pozwala osiągnąć wymarzony kolor włosków, a także kompleksowo o nie zadbać.
Jak nakładać hennę na brwi?
Domowa aplikacja henny nie jest trudna czy czasochłonna, wymaga jednak pewnej wprawy. Przed jej nałożeniem dobrze jest wykonać próbę uczuleniową i sprawdzić, czy w kontakcie z preparatem nie pojawia się zaczerwienienie, swędzenie, wysypka. Hennę aplikuje się na czyste brwi, dlatego przed zabiegiem upiększającym koniecznie trzeba oczyścić skórę i włoski np. za pomocą mleczka, olejku do demakijażu lub płynu micelarnego. Kolejny krok to odtłuszczenie brwi tonikiem i zabezpieczenie skóry przed farbowaniem poprzez nałożenie wokół tłustego kremu. Międzyczasie można przygotować hennę według instrukcji na opakowaniu. Gotową mieszankę nakłada się na włoski pędzelkiem i odczekuje 6-10 minut. Warto pamiętać, że im dłużej henna pozostanie na włoskach, tym intensywniejszy kolor da. Na koniec hennę zmywa się letnią wodą (najlepiej zrobić to płatkiem kosmetycznym), wykonując ruchy w kierunku wzrostu włosków. Po nałożeniu henny przez kilka godzin należy unikać stylizacji, wykonywania peelingów, zabiegów oczyszczających w tym czasie preparat będzie się utrwalał.