Aktualizacje aplikacji i systemów mają za zadanie usprawnienie ich działania. W zamyśle jest to ich główny cel, który niekoniecznie zawsze wychodzi w sposób pozytywny. Aktualizując wersję androida, przeważnie nie żałujemy. Telefon powinien działać bowiem szybciej i płynniej. Oczywiście pod warunkiem, że mamy odpowiednią ilość pamięci w telefonie. Inaczej może się zdarzyć, że popełniliśmy błąd i jest zdecydowanie gorzej, niż było. Zanim przystąpimy do zaktualizowania, często warto poczekać na opinie innych użytkowników. Jeśli jednak z ciekawości się zdecydowaliśmy, a nasze urządzenie zdecydowanie działa gorzej, niż przed zainstalowaniem nowszej wersji, jest możliwość odinstalowania aplikacji.

Jak cofnąć aktualizację androida?

Jest to bardzo proste i nie powinno nikomu z nas sprawić większych problemów. Wystarczy, że wejdziemy w „ustawienia”, następnie wybierzemy „aplikacje” lub „menadżer aplikacji” (w zależności od telefonu). Pojawi się nam lista ze wszystkimi aplikacjami. Wyszukujemy tą, która nas interesuje, a następnie klikamy „odinstaluj aktualizację”.

Jeśli to nie działa, możemy przywrócić ustawienia fabryczne telefonu

Jeśli to nie działa, możemy przywrócić ustawienia fabryczne telefonuPrzy czym pamiętajmy, że mając wszystko w pamięci urządzenia, stracimy wszelkie dane. Dlatego warto pamiętać o przygotowaniu kopii zapasowej dokumentów. Możemy także skorzystać z aplikacji Super BackUps. W następnej kolejności, za pomocą kabla USB przenosimy na komputer wszystkie nasze foldery typu zdjęcia, muzyka, itp., oraz folder „SmsContactsBackup”. Kiedy to już zrobimy, wchodzimy w „ustawienia”, następnie „osobiste” i „kopia i kasowanie danych”. Wybieramy opcję przywrócenia ustawień fabrycznych, która usunie wszelkie niechciane aktualizacje. Podczas takiego działania, możemy podjąć również decyzję o tym, czy chcemy usunąć dane, które znajdują się na karcie SD.

Warto jednak pamiętać, że lepiej jest się zastanowić, poczytać i poczekać na opinie innych użytkowników. Pomoże nam to uniknąć dodatkowych problemów i ewentualnych kłopotów z naszym urządzeniem.

[Głosów:18    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here