Zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne stają się coraz bardziej popularne. Każdy z nas marzy o tym, by pięknie wyglądać. Dbamy o szczupłą i wysportowaną sylwetkę, lubimy gdy nasza cera jest nawilżona i opalona, a nasze włosy mają pięknie lśnić w jesiennym słońcu. Jednak coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jakie skutki mogą mieć codzienne zabiegi kosmetyczne. Zapewne wiele z nich poprawia nam jakość skóry, paznokci czy włosów, ale czy aby na pewno wszystkie mają pozytywny wpływ na nasz wygląd?

Czy henna niszczy brwi?

Każda maseczka w nadmiernej ilości wpływa negatywnie na nasz organizm. Podobnie jest z koloryzacją włosów, rzęs czy brwi. Wiele osób zastanawia się nad tym czy henna niszczy brwi, a odpowiedź jest bardzo prosta, tak. Wszystko co zostanie zastosowane w nadmiernej ilości, wpływa negatywnie na nasz organizm. Dlatego, gdy zbyt często farbujemy włosy i brwi musimy pogodzić się z tym, że nasze włoski prędzej czy później zostaną znacznie osłabione.

Jednym z negatywnych skutków zabiegów, jest osłabienie danej części ciała, która miała pierwotnie zostać zregenerowana. Świetnym przykładem może być peeling kawitacyjny. Jest to doskonały zabieg złuszczający martwy naskórek, jednak stosowany zbyt często może spowodować uszkodzenie wierzchniej warstwy skóry. Podobnie wygląda sytuacja z koloryzacją. Bez względu na to, czy farbujemy włosy, rzęsy czy brwi, jeżeli taki zabieg będzie wykonywany zbyt często, doprowadzi on do uszkodzenia włosa. Dlatego na pytanie czy henna niszczy brwi, odpowiedź brzmi tak i nie. Odpowiednio wykonany zabieg farbowania brwi, nie może zniszczyć nam cebulki włosa, ani spowodować, by stał się on suchy i łamliwy. Jednak, gdy takie farbowanie będzie wykonywane stanowczo za często, musimy mieć świadomość, że nasze brwi, prędzej czy później zostaną osłabione.

Skutki nieprawidłowych zabiegów kosmetycznych

Jest wiele negatywnych skutków zabiegów kosmetycznych. Źle położony lakier hybrydowy na paznokciach może zniszczyć nam płytkę paznokcia, zbyt częste farbowanie włosów, uszkodzi nam strukturę włosa i tak dalej. Dlatego pamiętajmy o tym, że każdy zabieg wykonany prawidłowo, wpłynie pozytywnie na nasz wygląd. Jednak, gdy będziemy zbyt często korzystać z tych samych zabiegów, możemy być pewni, że skutki będą opłakane. Dlatego nie powinniśmy zastanawiać się nad tym czy henna niszczy brwi, ale jak często ją stosować, by nie uszkodziła nam ona struktury włosków brwiowych.

Każdy zabieg wykonany prawidłowo i z odpowiednią częstotliwością, będzie miał pozytywny wpływ na nasza urodę. Jednak należy pamiętać o tym, że dobrze wykonany zabieg, to taki który został profesjonalnie wykonany. Odpowiedni dobór środków do koloryzacji, prawidłowe przygotowanie brwi czy dobrze wykonana aplikacja, to tylko kilka czynników, które mają ogromny wpływ na efekt naszego zabiegu. Dlatego pamiętajmy o tym, że nie ma negatywnych skutków zabiegów kosmetycznych, są tylko negatywne skutki nieprawidłowego wykonania zabiegu kosmetycznego.

[Głosów:43    Średnia:2.3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here