Być może marzysz o nowym kolorze włosów, ale obawiasz się tego jak będzie on na tobie wyglądał? Dobranie właściwego koloru włosów jest naprawdę dosyć trudne, ale mimo to spokojnie można sobie z tą kwestią poradzić. Najlepiej oczywiście, gdy mamy kogokolwiek, kto może nam w tej kwestii udzielić porady, ale spokojnie możemy poradzić sobie z tym także same. Wystarczy dobrze znać samą siebie i wiedzieć, czego się oczekuje i znać swój typ urody. Warto oczywiście przejść się do zaufanego fryzjera, który spojrzy na nas profesjonalnym okiem i pomoże podjąć decyzję, co do tego, jaki kolor farby do włosów będzie dla nas wskazany. Warto oczywiście przemyśleć jeszcze raz tą decyzję i samemu na spokojnie zastanowić się, czy wybór na pewno będzie słuszny i czy zgadzamy się z nim w stu procentach. Nie warto bowiem sugerować się czyimiś wyborami tylko po to, aby potem czuć się z tym źle.

Kolor farby do włosów – jaki wybrać?

Najważniejsze to wziąć pod uwagę naturalny kolor włosów. Ogólnie rzecz biorąc, za najlepsze rozwiązanie uważa się zmianę naturalnego koloru włosów o dwa lub trzy tony. Jest to ważne, zarówno w przypadku rozjaśniania, jak i przyciemniania włosów. Chodzi głównie o to, aby samemu nie zaburzyć swojego typu urody. Dzięki temu, że kolory zachowane będą w odpowiedniej tonacji, będziemy mieć pewność, że wybrany kolor wciąż będzie pasował do koloru oczy oraz skóry.

Wybierając kolor włosów trzeba wziąć pod uwagę także typ oraz odcień cery.
Na przykład przy chłodnej karnacji warto wybierać chłodne kolory. Sprawdzi się więc platynowy blond, rozjaśnione końcówki, mocny blond oraz złotawe odcienie, które podkreślą kolorystykę oczu oraz nie będą za bardzo odcinać się od koloru skóry.

Natomiast przy ciepłej karnacji sprawdzą się miodowe odcienie brązu oraz odcienie rudawe. Takie osoby mogą też eksperymentować z mocniejszymi kolorami i wybrać na przykład czerń, albo mahoniowy brąz, które wydobędą głębie ich oczu oraz podkreślą ton skóry.

Wybierając nowy kolor bezwzględnie należy wziąć pod uwagę także naturalny kolor brwi. Muszą one przecież dobrze zgrywać się z kolorystyką włosów. Nie każdy będzie dobrze wyglądać w połączeniu platynowego blondu oraz czarnych brwi, dlatego też takie połączenie jest bardzo ryzykowne i raczej niewskazane.

Na co zwrócić jeszcze uwagę?

Wybierając nowy kolor włosów, jest jeszcze kilka spraw, o których koniecznie trzeba pamiętać. Są to między innymi takie kwestie, że kolory prezentowane na opakowaniach farb do włosów, często są jedynie przykładowe. Dlatego też nie mamy pojęcia jak rzeczywiście będą wyglądać na naszych włosach. Nasz naturalny kolor włosów w połączeniu z wybraną farbą, w rzeczywistości może dać zupełnie inny odcień i okaże się, że w żaden sposób nie przypomina on tego co reklamowane było na pudełku.
Trzeba uważać także przy rozjaśnianiu swoich włosów. Można w taki sposób stosunkowo łatwo zniszczyć sobie włosy oraz ich naturalny kolor.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here