Jak dobrać odpowiednią fryzurę do konkretnego typu twarzy? Z całą pewnością nie jest to łatwe zadanie, ale bardzo ważne jeśli chcemy mieć pewność, żeby idealnie komponowała się ona z konkretnym typem urody. Dobieranie fryzury do twarzy nie musi być jednak trudnym zadaniem. Jeśli nie możemy sobie jednak poradzić z tym sami, zawsze możemy poprosić o pomoc fryzjera. Więc, jeśli zastanawiasz się nad zmianą fryzury oraz chcesz, aby była po prostu stworzona dla ciebie, ten tekst z pewnością jest dedykowany akurat tobie.

Dobieranie fryzury do twarzy

Co najważniejsze i należy o tym zawsze pamiętać, aby prawidłowo dobrać fryzurę do kształtu twarzy, najpierw bezwzględnie należy sprawdzić, jaki typ kształtu twarzy się reprezentuje. Tych typów jest aż pięć, czyli twarz owalna, twarz trójkątna (sercowata), twarz kwadratowa, twarz prostokątna oraz twarz okrągła. Aby wiedzieć jaki kształt twarzy się posiada, warto najpierw dokonać jej pomiarów.

Rodzaje twarzy

Jakie są cechy charakterystyczne twarzy owalnej? Przede wszystkim jest to wysokie czoło, lekko wydłużony podbródek, węższa na linii żuchwy niż na skroniach oraz lekko zaokrąglona krawędź włosów.
Osoby posiadające owalną twarz mogą się cieszyć, ponieważ do tego typu pasuje praktycznie każda, wymarzona fryzura. Jedyna jakiej warto unikać to rozpuszczone włosy z przedziałkiem po środku.

Twarz trójkątną charakteryzują zupełnie inne cechy główne. Są to szerokie czoło, wydatne kości policzkowe i mała broda, dolna część twarzy wyraźnie węższa niż górna. Przy takim typie twarzy, dobieranie fryzury powinno być zdecydowanie ostrożne, ponieważ nie każda będzie wyglądać dobrze.
Warto wybrać którąś z tych fryzur: : krótkie i zakręcone włosy, klasyczny bob, krótka grzywka kończąca się przed brwiami lub dłuższa grzywka, ale zaczesana na bok. W przypadku twarzy trójkątnej zaleca się także włosy długie lub półdługie i wycieniowane mocno z przodu.

Twarz kwadratowa to nic innego niż szerokie czoło i żuchwa oraz zdecydowanie wystające kości policzkowe. Fryzurami, które można zaproponować osobom o kwadratowej twarzy na pewno będą włosy długie lub półdługie, najlepiej proste lub wycieniowane. Świetnie sprawdzą się też pasma krótsze z przodu twarzy oraz krótkie grzywki, jak i zaczesywanie włosów z przedziałkiem pośrodku.

Czym charakteryzuje się natomiast twarz prostokątna? Twarz jest wtedy długa i szczupła, a szerokość na linii czoła i tuż poniżej kości policzkowych jest taka sama lub bardzo zbliżona.
Fryzury adekwatne dla tego typu twarzy to półdługie fryzury, loki oraz fale.
Świetnym wyborem będą też wszelkie fryzury z grzywką miękko okalające twarz oraz cieniowanie, które może ukryć wydłużoną brodę oraz dość wysokie czoło. Lepiej zrezygnować z przedziałka po środku głowy.

Ostatni typ to twarz okrągła, dla której charakterystyczne są pełne policzki, niezbyt wysokie czoło oraz zaokrąglona, mała broda. Fryzury odpowiednie to długie włosy z wywiniętymi końcówkami oraz delikatne grzywki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here