Krótkowzroczność, zwana także miopią, to wada wzroku, która dotyka dużą liczbę osób. Najczęściej wynika ona z nieprawidłowej budowy oka, którego elementy optyczne są zbyt wypukłe. W efekcie równoległe promienie docierające do oka nie skupiają się na siatkówce, tylko przed nią. Człowiek widzi więc wyraźnie obiekty znajdujące się blisko, podczas gdy obiekty oddalone są nieostre i rozmazane. Na szczęście wadę można skutecznie korygować.

Jak skorygować krótkowzroczność?

Krótkowzroczność można skorygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. Kierują one światło bezpośrednio na siatkówkę, dzięki czemu poprawia się i wyostrza widzenie osób oraz przedmiotów w oddali. Wybór okularów lub soczewek musi być zawsze poprzedzony wizytą u specjalisty, który zbada wzrok i ustali stopień wady. Pomoże on dobrać także odpowiednie wklęsło-wypukłe i rozpraszające szkła bądź soczewki. Wybór między okularami korekcyjnymi a soczewkami kontaktowymi należy jednak do pacjenta. To on określa, która metoda bardziej mu odpowiada. Coraz większa liczba osób decyduje się jednak na soczewki, które pozwalają na prowadzenie aktywnego stylu życia, a nawet uprawianie sportów. Nie reagują one także na czynniki atmosferyczne. Więcej informacji poznasz wchodząc na: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/krotkowzrocznosc

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Decydując się na soczewki kontaktowe, warto zapoznać się z ofertą firmy Acuvue. Umożliwia ona zakup soczewek kontaktowych dla osób z krótkowzrocznością, które są wykonane z miękkich, elastycznych i przepuszczających tlen materiałów. Chronią one oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także posiadają składnik nawilżający, dzięki któremu można czuć się komfortowo przez cały dzień. Soczewki kontaktowe są proste do nakładania oraz utrzymania w czystości. Do wyboru są dwa warianty: soczewki jednorazowego oraz wielokrotnego użytku, łatwo więc dobrać je do swoich potrzeb. Soczewki marki Acuvue cieszą się renomą i zaufaniem na całym świecie. Są nie tylko bezpieczne, ale również wygodne i komfortowe do noszenia, a także pozwalają skutecznie skorygować wadę.

Krótkowzroczność to wada, która może bardzo skomplikować codzienne funkcjonowanie. Nie warto czekać na jej pogłębienie się. Lepiej od razu wybrać się do okulisty, który zbada wzrok i dobierze odpowiednie szkła lub soczewki. Wybór metody korekcji wzroku zależy od pacjenta. Może on także stosować okulary i soczewki zamiennie. Warto pamiętać, że soczewki kontaktowe bywają różnej jakości. Lepiej sięgnąć po sprawdzony produkt, który zapewni nam komfort i bezpieczeństwo, jak soczewki Acuvue.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here