Coraz więcej osób prowadzi konsumpcyjny tryb życia. Chodzą do pracy, a po powrocie do domu myślą tylko o jedzeniu. Stało się ono współczesnym uzależnieniem. Jest to prosta forma na nagradzanie się i zaspokajanie potrzeby odczuwania przyjemności. Działa to na ośrodek odczuwania przyjemności w mózgu. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że w rzeczywistości wcale nie potrzebujemy dużo jedzenia, a jemy z wielu powodów. Głód nie jest jedynym powodem spożywania posiłków czy deserów. Choć idealnie byłoby jeść tylko wtedy, kiedy jest się głodnym. Jak przestać jeść zastanawia się sporo osób z nadwagą.
Jak przestać jeść?
Istnieje nawet takie pojęcie jak psychologia jedzenia. Ludzie dzielą się na klika podstawowych typów. Ci którzy spotykają się z przyjaciółmi po to, żeby zastawić stół i rozmawiać o tym w jaki sposób przygotowali posiłek. Lubią dobra zabawę, muzykę i przyjemności, mogą mieć tendencje do nadwagi. Drugi typ ludzi to tacy, którzy szukają możliwości przy spotkaniach prowadzenia dyskusji, są ciekawi drugiego człowieka, mają otwarte umysły, są pełni pasji, zwykle nie mają problemów z wagą. Jedzą po to, żeby żyć, a nie na odwrót. Jeszcze inni szukają możliwości, żeby w grupie uprawiać sport i najchętniej spotykaliby się na wolnym powietrzu, tam gdzie jest możliwość pogrania w piłkę, która często wożą w bagażniku. Nie są to oczywiście twarde reguły. Jest wiele wyjątków i osób, które się z tym nie zgadzają. Chodzi jednak o to, że jest wysoce prawdopodobne że zwyczaje związane z jedzeniem wyniesione z domu rodzinnego przekładają się na późniejsze życie.
Trzeba po prostu znaleźć sobie pasję. Ludzie, których umysły są pochłonięte wykonywaniem jakiegoś zadania nie myślą o jedzeniu. Poczucie głodu wyrywa ich od pracy. Kiedy zaspokajają głód wracają do swoich zajęć. Muzycy, wirtuozi, malarze, nie są otyli, ponieważ są pochłonięci czymś innym niż jedzenie. Każdy może zając się czymś innym niż spacerami do lodówki.