Śmierć bliskiej osoby dla każdego z nas jest jednym z najbardziej traumatycznych doświadczeń w życiu. Nie mniej jednak, właśnie w tym trudnym momencie, spada na nas cała masa obowiązków związanych z organizacją i przygotowaniem pogrzebu, a także innych formalności z nim związanych.

W takich przypadkach, zakład pogrzebowy może wziąć na siebie odpowiedzialność związaną z organizacją pogrzebu, a tym samym odciąży nas z nadmiaru obowiązków. Co wchodzi w zakres usług zakładu pogrzebowego?

Pomoc zakładu pogrzebowego przy organizacji pogrzebu

Najważniejszą i jednocześnie najpowszechniejszą usługą, którą oferują zakłady pogrzebowe to przede wszystkim wybór rodzaju ceremonii. Można wybrać zarówno tradycyjny pochówek jak i pochówek z kremacją. Nie zależnie od tego co wybierze rodzina zmarłego, zakład pogrzebowy pomoże także w:

  • odbiorze i transporcie ciała zmarłego ze wskazanego miejsca do zakładu pogrzebowego
  • wynajęciu chłodni, w której będzie przechowywane ciało zmarłego aż do dnia jego pogrzebu
  • przygotowanie ciała do ceremonii pogrzebu czyli drobne zabiegi kosmetyczne, mycie, golenie, makijaż, czesanie czy ubiór
  • kompleksowej obsłudze pochówku, czyli zajmie się załatwieniem cmentarnych formalności, przygotowaniem trumny lub urny, a także transportem ciała przy pomocy karawanu na miejsce uroczystości pogrzebowej. Zakład pogrzebowy Warszawa Mokotów – sprawdź więcej informacji.

Należy również wiedzieć, że zakłady pogrzebowe oferują również asortyment związany z ceremonią pogrzebu. Można tam wybrać trumnę lub urnę wykonaną z różnych rodzajów drewna lub z innymi zdobieniami i symbolami. Zakład pogrzebowy może nam także pomóc w przygotowaniu wiązanki i wieńca pogrzebowego, poprawnie rozliczyć zasiłek pogrzebowy, nagłośnić ceremonię, przygotuje księgi kondolencyjnie, wypożyczy- o ile to niezbędne- akcesoria pogrzebowe, zorganizuje transport żałobników, a także wykona na specjalne zamówienie nekrologi.

Czy sprzątanie grobów wchodzi w zakres usług oferowanych przez zakłady pogrzebowe?

Konkurencja pomiędzy zakładami pogrzebowymi, szczególnie w wielkich aglomeracjach jest niezwykle zacięta. Szukając więc zakładu pogrzebowego, który pomoże nam zorganizować ceremonię pochówku, możemy natrafić na takie, które w swojej ofercie mają usługę sprzątania grobów. Jest to niezwykle pomocne w przypadku osób starszych, których zdrowie i sprawność fizyczna, nie pozwala o należyte zadbanie miejsca pochówku bliskiej osoby. Zakłady świadczące tą usługę ustalają z klientem częstotliwość odwiedzania konkretnego grobu, a także formę sprawowanej opieki. Może ona obejmować mycie grobu, zamiatanie wokół niego, zlikwidowanie chwastów, złożenie wieńców, czy nawet regularne zapalanie zniczy. Nie mniej jednak, profesjonalny zakład pogrzebowy zajmie się wszystkimi niezbędnymi formalnościami, a także odbiorem świadczeń z ZUS. Pracownicy dołożą wszelkich starań, by sprawy urzędowe związane z pogrzebem przebiegły szybko i sprawnie, co dodatkowo nie dociąży bliskich zmarłej osoby. Dzięki temu, będą oni mogli poświęcić się zadumie i należycie pożegnać zmarłego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here