Worki pod oczami i brzydkie cieni pod oczami to kłopotliwe dolegliwości skórne, które pojawiają się bardzo wcześnie. Już w wieku 25 lat produkcja kolagenu i elastyny ​​spada, co powoduje, że skóra staje się wiotka, obwisła i opuchnięta.

Pod powierzchnią skóry znajdują się warstwy mięśni, tkanki łącznej, więzadeł i tłuszczu, które przyczyniają się do zmian widocznych na zewnątrz. Chociaż najprostszą metodą wydaje się po prostu zacząć odważnie stosować inwazyjny krem ​​pod oczy (i to jest jedno rozwiązanie!), jednak musimy podejść do problemu z bardziej holistycznej perspektywy. Dobrze skontaktować się ze specjalistą i umówić wizytę w klinice, której usuwanie worków pod oczami odbywa się fachowo.

Na stronie wrosinski.pl znajdziemy potrzebne informacje. Wiele podstawowych problemów zdrowotnych może powodować worki pod oczami, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że worki pod oczami nie są związane z większym problemem. Szczególnie ważne jest, aby sprawdzić czynność tarczycy. Zaburzenia tarczycy powodują stany zapalne, które mogą się objawiać workami pod oczami.

Poszukiwanie leczenia choroby podstawowej jest pierwszym krokiem do rozwiązania problemu opuchniętych oczu. Chociaż cykl miesiączkowy nie jest problemem zdrowotnym, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że okres może również odgrywać ogromną rolę w obrzękach pod oczami. Należy przyjrzeć się diecie. Słone potrawy są częstymi winowajcami zatrzymywania wody, a zatrzymywanie wody jest jednym z czynników, które mogą wpływać na wygląd skóry pod oczami. Dużo soli w diecie powoduje, że woda będzie przemieszczać się w kierunku obszaru, w którym jest więcej soli, aby zmniejszyć jej stężenie. Suplementy kolagenu, wszelkie pokarmy z witaminą A, takie jak marchew i papryka, a także pokarmy bogate w witaminę C są pomocne w przeciwdziałaniu temu, ponieważ są przeciwzapalne i rozpuszczalne w wodzie. Ananasy zawierają bromelainę, która zapobiega obrzękom i obrzękom.

Należy unikać alkoholu ponieważ jego nadmiar zatrzymanie płyny w organizmie. Wiele osób ma alergie i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, a nawet bez swędzenia towarzyszącego alergiom czasami można podrażniać oczy i powodować gromadzenie się płynu pod oczami, powodujące wrażenie obrzęku. Lekarze często zalecają stosowanie leków przeciwhistaminowych, takich jak Zyrtec i Claritin, dla osób cierpiących na sezonowe alergie, aby zmniejszyć worki pod oczami wywołane alergią.

Krople do oczu przeciwhistaminowe są również pomocne, jeśli chodzi o worki i obrzęki wokół oczu. Bardzo ważny jest odpoczynek ponieważ zmniejsza poziom stresu, a tym samym poziom kortyzolu, co ostatecznie pomaga zapobiegać workom pod oczami. Odpoczynek nie tylko daje umysłowi czas na regenerację i odmłodzenie, ale także robi to samo dla ciała. Poziom stresu wpływa na poziom kortyzolu, co z kolei zwiększa widoczność i intensywność obrzęków i worków pod oczami. Medytacja jest jednym ze sposobów na zmniejszenie stresu, podobnie jak ćwiczenia.

Kolejną z przyczyn jest niewyspanie. Należy zapewnić organizmowi optymalnie 8 godzin snu. Częstym winowajcą jest zatrzymanie płynów, ale często najgroźniejsze jest odwodnienie organizmu. Odwodnienie może nasilić objawy, wzmacniając skutki nadmiaru soli, spożycia alkoholu lub braku snu. Utrzymanie odpowiedniego nawilżenia poprawia krążenie, co pomaga usunąć nadmiar płynu z okolic oczu. Ważne jest, aby codziennie stosować kremy przeciwsłoneczne i nosić okulary przeciwsłoneczne w celu ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here