Zakup kasy fiskalnej – jakich błędów nie należy popełniać?

0
670

W obecnych czasach kupowanie urządzeń elektronicznych stało się już banalnie proste. Nawet jeśli nie do końca się na nich znasz, zawsze możesz zerknąć do Internetu, wyszukując w nim specjalistyczne poradniki dotyczące wybierania poszczególnych sprzętów. W ten sposób dowiadujesz się nawet, jaka kasa fiskalna byłaby najlepsza dla ciebie i twojej firmy. Aby jednak uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości wynikających z niedostatecznej funkcjonalności urządzenia lub jego ogólnej kiepskiej jakości, zwróć uwagę na pewne błędy, które klienci najczęściej popełniają podczas wybierania kas fiskalnych.

Pierwszy błąd polega na nieodpowiednim oszacowaniu posiadanej bazy towarowej. A musisz wiedzieć, że każda kasa fiskalna posiada konkretnie określoną ilość pozycji, jaką możesz w niej umieścić i później zaprogramować. Są nimi te towary, które sprzedajesz lub które posiadasz w swojej ofercie usług. Jeżeli błędnie oszacujesz ich ilość i nie uwzględnisz możliwości rozszerzenia asortymentu, później może się okazać, że wybrana przez ciebie kasa nie zdoła pomieścić wszystkich twoich towarów. Lepiej więc od razu wybrać taki model, który umożliwia zaprogramowanie większej ilości towarów. Tak na wszelki wypadek.

Zakup kasy fiskalnej do firmy powinien również zostać przemyślany pod względem tego, w jaki sposób ma ona działać. Istnieją bowiem zarówno kasy stacjonarne, jak i te przenośne. W pierwszej chwili zapewne uznasz, że te pierwsze będą dla ciebie w zupełności wystarczające, ale jednak bywa z tym różnie. Być może kiedyś sam będziesz dojeżdżać do klientów, wystawiając faktury i paragony w różnych miejscach, nie tylko w siedzibie swojej firmy. Kasy przenośne są bardziej funkcjonalne. A zawsze możesz używać ich tak samo jak tych stacjonarnych.

Zanim jednak zakupisz nową kasę, upewnij się, że znasz przepisy prawne, którym sam podlegasz. W przyszłym roku w życie wchodzi bowiem nowa zasada, która wymusza na niektórych przedsiębiorcach wymianę urządzeń. Od 2021 r. niektórym firmom potrzebne będą kasy fiskalne online. Sprawdź, czy przypadkiem sam nie podlegasz tym nowym przepisom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here