Peruki naturalne na łysienie polekowe

0
1129

Kondycja naszych włosów jest odbiciem stanu naszego organizmu. Osłabienie, matowienie, łamliwość i wypadanie pukli może być oznaką procesów chorobowych, braków ważnych mikro- i makroelementów, skutkiem złej kondycji psychicznej. Na włosach w dużym stopniu może odbić się przyjmowanie niektórych leków. Czym jest łysienie polekowe i jak sobie z nim radzić?

Toksyczne substancje źródłem problemów

Łysienie polekowe, jak sama nazwa wskazuje, jest patologicznym wypadaniem włosów spowodowanym zażywaniem leków zawierających substancje toksycznie wpływające na mieszki włosowe. Intensywność zmian na głowie uzależniona jest w tym przypadku od ilości zażywanych leków, specyfiki ich działania oraz wrażliwości orgiazmu pacjenta. W większości przypadków zakończenie kuracji danym środkiem oznacza stopniowy powrót fryzury do stanu sprzed leczenia. Warto mieć jednak świadomość, że niektóre farmaceutyki mogą trwale uszkodzić mieszki włosowe, powodując trwałą łysinę.

Uwaga: leki mogą być niebezpieczne

Nie wszystkie leki będą miały wpływ na stan czupryny. Na jakie specyfiki należy więc szczególnie uważać? Wśród medykamentów mogących wywoływać nadmierne wypadanie włosów wyróżnić możemy specyfiki hormonalne, retinoidy (czyli pochodne witaminy A), środki przeciwzakrzepowe i reumatologiczne, część leków kardiologicznych oraz psychotropowych. Bezwzględna dla mieszków włosowych jest również chemioterapia.

Przyjmowanie wymienionych leków oznacza zachwianie naturalnym cyklem wzrostu włosów. Substancje chemiczne powodują wydłużenie się fazy telogenowej (czyli spoczynkowej). Osłabiony włos nie zostaje zastąpiony nową cebulką, czego efektem jest powstawanie nieestetycznych prześwitów.

Leczenie

W większości przypadków stan włosów powraca do normalności po zakończeniu terapii danym medykamentem. Osoby leczące przewlekłe choroby wymagające stałego wsparcia lekami mogą skorzystać z nowoczesnych metod walki z łysieniem – mezoterapii, zabiegów wykorzystujących działanie światła UV czy krioterapii. Skutecznym sposobem na zamaskowanie łysiny jest inwestycja w wysokiej klasy peruki z naturalnych włosów lub systemy włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here