DC Shoe Co USA to w rozwinięciu Droors Clothing Shoe Company United States of America. Jedna z bardziej znanych amerykańskich firm produkujących odzież i obuwie dla osób pasjonujących się jeżdżeniem na desce. W swoim asortymencie mają także liczne akcesoria dla skaterów, snowboardzistów i kierowców wyścigowych, które zdobyły uznanie ludzi na całym świecie. Wśród ich fanów są tak znane osoby Ken Block (kierowca rajdowy) czy Dave Mirra (biker BMX).

Amerykanie wdarli się także na nasz rynek o czym świadczą liczne artykuły na takich stronach jak http://www.zabobon.pl/buty-dc-czyli-komfort-i-wygoda/ . Historia przedsiębiorstwa sięga końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Ken Block i Damona Way zaprojektowali i wypuścili na rynek pierwszy T-shirt z printem DC, co dało początek działalności DC. Dzięki współpracy projekt dość szybko dostał się do większej liczby osób i była możliwa liczniejsza sprzedaż i dystrybucja ubrań. Kolejnym etapem było wejście na rynek obuwniczy i produkcja butów dla Skateów. To właśnie ta działalność przyniosła marce największy rozgłos i obecnie stanowi główny obszar działań. i panowie doszli do geniuszu w danej specjalizacji o czym świadczy rozwój biznesowy.

Początkowo z kapitałem było krucho i konieczna była pożyczka 10 000$ oraz biuro w postaci magazynu w garażu. Wraz z rozwojem działalności wzrastała potrzeba zmiany miejsca położenia placówki. Na całe szczęście było ich na to stać, ponieważ firma jest obecnie warta kilkadziesiąt milionów dolarów. Nie tylko funkcjonuje z powodzeniem na rynku amerykańskim, ale także prowadzi liczne operacje handlowe na całym świecie. Na przykład w Polsce. Dzisiaj nie tylko sprzedaje buty, ale także aktywnie wspiera utalentowanych Skateów, Snowboardzistów, riderów: BMX. Posiadając odpowiednie fundusze może promować liczne wydarzenia sportowe, które pozwalają młodym osobom zabłyszczeć na międzynarodowej arenie.

Dodatkowo zatrudnia licznych sportowców do współpracy pozwalając na poszerzenie ich horyzontów i rozpoznawalności. Łączą się z tym także wysokie stawki płacone za jeżdżenie w butach DC. Obecnie marka DC jest tak samo rozpoznawana jak inni producenci obuwia i odzieży sportowej, chociaż uderzają w nieco inny segment klientów. Ich oferta nie jest skierowana do największej ilości osób, czyli fanów piłki nożnej i ćwiczenia na siłowni. Mimo to mają ogromną sprzedaż swoich produktów z powodu ich wysokiej jakości i stosunkowo dobrej ceny. Dodatkowo stali się modni i coraz więcej osób pragnie posiadać chociaż jedną parę butów ich marki.

Przeczytaj też: http://littlebaby.pl/jaka-hustawke-wybrac-dla-dziecka/

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here