Bez komputera i smartfona jak bez ręki. Kto jednak powiedział, że musimy mieć komputer stacjonarny, skoro za taką samą (a często nawet niższą) cenę możemy pozwolić sobie na o wiele bardziej mobilnego notebooka? Dla osoby młodej, która większość dnia spędza poza domem, taki mały i lekki laptop, jest o wiele bardziej przydatny w codziennym życiu, niż wielki gabarytowo i jeszcze cięższy komputer stacjonarny.

Jaki laptop kupić?

Jaki laptop kupićZakup swojego pierwszego laptopa do domu, pracy czy też na uczelnię to nie przelewki. Kiedy jesteśmy młodym 18-19 letnim człowiekiem, to zakup czegokolwiek za 2000 czy 2500 złotych zawsze będzie bardzo ważną decyzją zakupową. Na tyle ważną, że trzeba ją przemyśleć od deski do deski i dokonać możliwie jak najlepszego wyboru. W końcu notebooka kupujemy nie na rok, nie na dwa lata, ale na 4-5, a nierzadko nawet więcej lat. Prawda?

Podczas wyboru swojego pierwszego laptopa przede wszystkim pierwszą rzeczą jaką musimy ustalić jest budżet. Dzięki temu od razu będziemy mogli wykluczyć z naszej listy interesujących modeli niektóre droższe laptopy. Załóżmy, że jesteśmy studentem na pierwszym roku studiów, który mieszka z rodzicami i dorabia w weekendy zarabiając około tysiąca złotych miesięcznie. Na co możemy sobie w takiej sytuacji pozwolić? Maksymalną ceną, którą będziemy mogli zapłacić za naszego nowego laptopa będzie więc pewnie około 2000 złotych. Jaki laptop kupić w takim razie za te 2 tysiące?

Laptopy biznesowe

W tej cenie większość oferowanych laptopów należy do grupy laptopów biznesowych. Są to urządzenia, które cechuje niska cena oraz średnia jakość wykonania (a także bardzo sztampowe wzornictwo ograniczającego się najczęściej do prostego laptopa w czarnym lub srebrnym kolorze). Są to jednak bardzo uniwersalne notebooki, które posiadają średnią specyfikację, która jest jednak całkowicie wystarczająca do codziennej pracy biurowej, robienia notatek, wysyłania maili czy też oglądania multimediów – zdjęć oraz filmów i seriali na na przykład Netflixie.

Najważniejszym z elementów na który powinniśmy zwrócić uwagę i to nawet w tanim laptopie biznesowym za 1500-2000 złotych, jest ilość pamięci RAM. Większość notebooków w tej cenie będzie oferowała 4 GB RAMu, ale da się w tej cenie znaleźć już urządzenia, które oferują 8 GB – i to właśnie takich laptopów powinniśmy szukać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here