Telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Mamy jest ciągle przy sobie, nawet zabieramy je do ubikacji. Gdy weszły na rynek smartphony to funkcja dzwonienia i smsów stała się niejako dodatkiem do reszty możliwości jakie dają te inteligentne urządzenia. Jak zresetować telefon LG?

Telefony LG

Telefony LGNiestety system Android, obecnie najpopularniejszy system operacyjny na telefonach komórkowych, ma swoje czasem humory. Potrafi się zawiesić, ponownie się uruchomić, zamknąć aplikację bez przyczyny i wiele innych niedogodności stworzyć. Oczywiście wszystko także zależy od jakości urządzenia jakie posiadamy i wersji samego Androida, lecz nic nie jest wieczne i nieomylne, a dotyczy to także systemów operacyjnych.
Od 2-3 lat modne stało się tworzenie telefonów z niewyjmowaną baterią. Ma to na celu zmniejszenie grubości telefonu i lepsze wykorzystanie miejsca pod pokrywą. Nieoficjalnie się mówi, że głównym powodem jest dodatkowy zysk przy wymianie baterii w autoryzowanych serwisach. Tym bardziej, że większość producentów udziela na baterie jedynie pół rocznej gwarancji.

Jak zresetować telefon LG?

Jak zresetować telefon lg, samsung, sony i innych firm, kiedy nie możemy po prostu wyjąć i włożyć ponownie baterii? Telefon nam się zawiesił i nie reaguje na żadne przyciski, czy jesteśmy skazani na serwis? Albo czekanie aż wyładuje się bateria telefonu co może potrwać dzień lub dwa?

Większość telefonów można zrestartować przytrzymując tylko przycisk zasilania przez kilka sekund. Następuje wtedy restart urządzenia. Niektóre urządzenia nie będą na to reagowały, wtedy należy dodatkowo przytrzymać przycisk głośności w górę lub w dół.
Co jeżeli system operacyjny zepsuł się i dochodzi do ciągłych restartów telefonu? Wtedy należy wykonać tzw hard reset, czyli przywrócenie ustawień fabrycznych. Stosuje się do tego kombinację klawiszy, dzięki którym za pomocą menu wyczyścimy nasz system do stanu fabrycznego, usuwając problem. W zależności od urządzenia robi się to różnie i nie jest możliwe we wszystkich telefonach. Na przykład w telefonach sony nie jest to możliwe.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here