Nie ma jednego skutecznego sposobu na wyzdrowienie, ale jeśli już dopadła cię jakaś choroba, możesz zrobić wiele, by jakoś sobie pomóc. Niezależnie od tego, czy jest to angina, grypa czy zwykłe przeziębienie, na pewno musisz dużo odpoczywać, by dać organizmowi szansę na samodzielne zwalczenie atakujących go wirusów bądź bakterii. W trakcie trwania choroby powinieneś też w szczególności skupić się na swojej diecie oraz skorzystać z naturalnych lekarstw i ziół, które nieraz potrafią zastąpić antybiotyki i wywołujące skutki uboczne środki farmakologiczne.

Jak szybko wyzdrowieć?

Jak szybko wyzdrowiećJak szybko wyzdrowieć? Skoro już dopadło cię choróbsko, najlepszą rzeczą, jaką możesz dla siebie zrobić, będzie rezygnacja z pracy i pozwolenie sobie na kilka dni lenistwa. Robisz to w konkretnym celu. Nie myśl zatem, że jeżeli teraz udasz się do lekarza po l4 i zrobisz sobie tydzień wolnego od pracy, przyjmiesz bierną podstawę i staniesz w miejscu, zamiast wykorzystać w pełni dany ci czas. Na to jeszcze przyjdzie pora. Na razie twój organizm potrzebuje solidnej porcji wypoczynku, ponieważ musi zebrać jak najwięcej siły do tego, by samodzielnie pokonać chorobę. Nie powinieneś mu w tym przeszkadzać. Każda dodatkowa aktywność zabiera ci siły, dlatego nawet jeśli nie masz na to ochoty, musisz przez kilka dni poleżeć w łóżku.

O ile przeziębienie mija czasem samo z siebie, tak anginy nie da się przechodzić. Jeżeli postąpisz w ten sposób, czyli dalej będziesz chodzić do pracy z wysoką gorączką, bólem gardła i silnym osłabieniem, choroba prędzej czy później rzeczywiście sama zniknie, ale może pozostawić po sobie ślad, który odezwie się dopiero za jakiś czas. Lepiej więc nie ryzykować. Grypa i angina potrafią przekształcić się w znacznie poważniejsze choroby, które mogą nawet zagrażać twojemu życiu.

Ważny jest wypoczynek

Jak szybko wyzdrowieć? Już dziś ładuj się do łóżka, bierz ze sobą ulubione książki i po prostu wypoczywaj. Rób tylko to, co sprawia ci przyjemność. Jeżeli czujesz się zmęczony, pozwól sobie na dłuższą drzemkę i śpij w nocy jak najdłużej. Możesz też poratować się domowymi metodami, czyli np. syropem z cebuli, miksturą z miodu i czosnku bądź inhalacjami z różnego rodzaju ziół i olejków eterycznych. Takie sposoby lecznicze na pewno ci nie zaszkodzą, a mogą pomóc.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here