Często spotykamy się z problemem plam na ubraniach. Plamy z jagód, podczas jedzenia gofra. Spodnie całe brudne od ziemi, kiedy przechadzaliśmy się po rozdrożach pełnych błota, koszulka utytłana smarem z samochodu, lub ślady po czerwonej szmince na rękawie, kiedy zapomnimy że mamy ją na ustach. Każda z nich powoduje, że nasze płuca wstrzymują dech a kropelki potu pojawiają się n skórze.Jednak najgorszą ze zmór jest zawsze guma do żucia, która jak już raz się przyklei to nie odpuści na długo.

Jak usunąć gumę z ubrania?

 jak usunąć gumę z ubraniaNajczęściej możemy ją spotkać na tylnej stronie spodni, gdzie odkleiła się od krzesła i obrała sobie kolejny cel. Dlatego zostanie udzielona odpowiedź na często zadawane pytanie, jak usunąć gumę z ubrania. Każdy z powyższych jest z użyciem wody. Pierwszy z nich to użycie wody z octem, która powinna rozpuścić gumę do żucia. Wlewamy ciepłą wodę do pojemnika, do tego dodajemy pół szklanki octu i wkładamy koszulę (bądź inne ubranie) do roztworu i czekamy pięć – dziesięć minut. Kolejnym pomysłem jest użycie gorącej wody, która powinna odkleić substancję przywierającą do materiału. Gotujemy wodę aż do wrzenia, następnie zamaczamy ubrudzony fragment i czekamy. Nie powinno wykonywać się ostatniego sposobu, kiedy nie mamy pewności, że upaćkany strói nie zniszczy się pod wpływem gorącej temperatury. Następna porada jest przy użyciu kostek lodu, bądź włożeniu odzieży do zamrażarki. Guma arabska pod wpływem spadku temperatury zamrozi się i oderwie od ubrania. Jeśli nie odchodzi dobrowolnie, można to zrobić przy użyciu widelca albo noża.

Użycie pary wodnej

Czwartym sposobem jest użycie czajnika i wody. Do czajnika wlewamy wodę i gotujemy do momentu, aż zacznie wydzielać parę wodną. Brudną tkaninę przykładamy do ujścia pary wodnej i trzymamy kilka minut, aż sprawca zaistniałej sytuacji, guma, nasiąknie wodą i będzie ją można łatwo odkleić. Jeśli po powyższych przykładach pozostanie brudny ślad, należy wrzucić odzież do pralki i prać w wysokiej temperaturze (jeśli etykieta przy ubraniu na to pozwala). W przeciwnym razie należy użyć odplamiacza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here