Rok dobiega końca. Można już go podsumować także pod kątem finansowym. Wiele osób zaczyna sporządzać rachunki i zerkać, ile wypracowało dochodu w ubiegłym roku, czy przysługuje nam pewien zwrot i powoli zaczyna się też orientować do kiedy trzeba poinformować urząd skarbowy o swoich dochodach i złożyć stosowne papiery. Część z nas nie ma jednak zamiaru fatygować się do placówki i woli skorzystać z opcji internetowej. Jest to oczywiście możliwość znacznie szybsza, mniej skomplikowana i zajmująca mniej czasu. Ważne jednak, żeby dokładnie wiedzieć, jak wypełnić pit i jak wysłać pit przez internet.

Jak wysłać pit przez internet

Jak wysłać pit przez internetDobrze byłoby mieć księgowego wśród znajomych lub rodziny, lub też samemu nim być. To z pewnością ułatwi rozliczenie podatku. Data, do której należy złożyć druki, wypada na ostatnie dni kwietnia lub pierwsze dni maja. Statystyka osób, które zmieniają papierową wersję rozliczenia pitu na internetową z roku na rok rośnie. System zapewnia bezpieczeństwo przesyłania danych, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie będą one widoczne la nikogo z zewnątrz.

Ważne, żeby pamiętać jednak o naszych najważniejszych danych, takich jak numer PESEL, NIP, oraz kwotę przychodu z wcześniejszego zeznania podatkowego. Numer NIP dotyczy oczywiście tylko i wyłącznie tych osób, które prowadzą działalność gospodarczą, są płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne albo zdrowotne za pracownika, który jest zatrudniony albo również dla zarejestrowanych podatników podatku od towarów i usług.

System internetowy jest też całkiem darmowy i łatwo dostępny na stronie e-Deklaracje. Z tej strony to można pobrać odpowiednie formularze, następnie je wypełnić, wpisać także kwotę przychodu za ostatni rok, podpisać dokument, wysłać go, a następnie zachować z pobranym Urzędowym Poświadczeniem Odbioru. To wszystko zrealizować można bez wychodzenia z domu. Wystarczy kilka minut, aby wysłać pit przez internet. Dzięki temu systemowi można zachować czas przeznaczany na zabawę z papierkami, który możemy przeznaczyć na coś dla nas cenniejszego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here