Fryzura jest niezaprzeczalnie ważnym elementem wyglądu. Należy dbać o nią tak, jak o inne sfery urody. Schludnie ułożone włosy mogą dodać pewności siebie i sprawić, że inne osoby będą odbierać nas lepiej.
Moda na skomplikowane upięcia przeminęła. Dziś najlepiej wyglądają gładkie i lśniące włosy. Ten efekt zazwyczaj jednak nie jest łatwy do uzyskania i wymaga odpowiedniego podejścia, by uzyskać zamierzony cel.
A zatem – jak prostować włosy?

Jak prostować włosy?

Jak prostować włosyTo pytanie z pewnością najczęściej zadają sobie osoby, których włosy mają naturalne tendencje do puszenia się. Na szczęście prostowanie nie jest skomplikowanym zabiegiem – wystarczy wybrać najwygodniejszą dla siebie metodę, by cieszyć się pięknymi i gładkimi włosami. Najprostszym sposobem, nie wymagającym posiadania bardziej skomplikowanych sprzętów, jest prostowanie włosów z użyciem szczotki. Wystarczy zaopatrzyć się w płaską i szeroką szczotkę, i wciągać na niej włosy podczas suszenia, pasmo po paśmie. Daje to bardzo naturalny efekt prostych włosów, dodając im przy tym nieco puszystości. Ta metoda sprawdza się najlepiej przy dłuższych włosach.

Użycie prostownicy

Innym bardzo popularnym sposobem jest prostowanie włosów przy użyciu prostownicy. Podczas zakupu prostownicy należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana i wybrać taki, który zminimalizuje ryzyko zniszczenia włosów w wyniku działania wysokiej temperatury. Przed prostowaniem włosy należy bardzo dokładnie wysuszyć, rozczesując je. Następnie, rozgrzaną prostownicą należy chwytać niezbyt grube pasma włosów i powolnym tempem poruszać się taflą prostownicy z góry do dołu. Czynność można powtórzyć, jeśli uzyskany po pierwszym użyciu efekt nie jest zadowalający. Prostowanie z użyciem prostownicy może być też stosowane jako uzupełnienie opisanej wcześniej metody, czyli prostowania na szczotce. Można w ten sposób wyprostować i wygładzić na przykład samoczynnie podkręcające się końcówki włosów.

Prostowanie keratynowe

Ostatnią z popularnych metod jest prostowanie keratynowe. Wykonują je fryzjerzy, choć w Internecie znaleźć można wiele porad na temat samodzielnego wykonania zabiegu w domu. Zabieg nie należy do najtańszych, jednak gwarantuje długotrwały efekt i pozwala z łatwością uzyskać proste włosy po każdym myciu.
Możliwości jest wiele – wybór odpowiedniej metody pozostaje dla nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here