Każdy, kto w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy poszukiwał nowego telefonu, wie, że nie jest to sprawa tak prosta, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Z pozoru wystarczy przecież tylko pójść do dowolnego sklepu z elektroniką, zerknąć na smartfony dostępne aktualnie w asortymencie, wybrać ten, który wydaje się najlepszy, zapłacić, wyjść i… Viola! Nic, tylko cieszyć się z nowo zakupionego telefonu komórkowego. Niestety – to tylko w teorii wydaje się takie łatwe. Dlaczego? Ponieważ fundamentalne pytanie brzmi: jaki smartfon wybrać konkretnie, mając przed sobą kilkadziesiąt modeli różnych marek?

Jaki smartfon wybrać?

Jaki smartfon wybraćMoże to być prawdziwa droga przez mękę, i to nie tylko dla tych osób, które na co dzień mają problemy z podejmowaniem decyzji. Na rynku znaleźć bowiem możemy tak ogromną gamę urządzeń, że nawet obeznani z tematem i znający się na nowych technologiach, mogą niejednokrotnie zacząć drapać się po głowie, zastanawiając się, który telefon byłby istotnie najlepszym wyborem… Jeśli znamy kogoś, kto mógłby nam doradzić w tej kwestii, to z całą pewnością powinniśmy skorzystać z jego pomocy. Natomiast jeśli nie jesteśmy takimi szczęściarzami, to wystarczy, że odpowiemy sobie na kilka prostych pytań, aby zawęzić pole smartfonów, które mogą nas zainteresować.
Pierwszym z takich pytań byłoby: jaką sumę pieniędzy jesteśmy skłonni przeznaczyć na naszą nową komórkę? Dobrze byłoby założyć sobie pewien przedział, aby nie wydawać więcej, niż to konieczne. Maksymalna kwota, jaką sobie ustalimy powinna być pomocnym wyznacznikiem tego, jaką półką cenową musimy się zainteresować. Tysiąc złotych? Dwa? Może nasz budżet nie pozwala nam na przekroczenie pięciuset złotych? Już sama cena urządzenia podyktuje nam to, jakie ono będzie, warto więc mieć ten czynnik na uwadze.

Do czego używamy smartfona?

Drugim pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć, jest w jaki sposób w ogóle używamy urządzenia i do czego go głównie potrzebujemy? Do pracy? Gry? Rozmów wideo lub głosowych? Sposób, w jaki korzystamy z telefonu jest sprawą bardzo subiektywną, dlatego też dla każdego inna cecha urządzenia będzie najważniejsza. Duży wyświetlacz? Pojemna bateria? A może najszybszy procesor? Gdy to ustalimy, na pewno wybierzemy odpowiedni telefon!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here