Chorując na nadciśnienie często zadajemy sobie pytanie jak obniżyć ciśnienie krwi?

Jak obniżyć ciśnienie krwi?

Jak obniżyć ciśnienie krwi?Istnieje wiele prostych i sprawdzonych sposób na obniżenie tętna. Do jednych z nich możemy zaliczyć banalną czynność jaką jest odbywanie codziennych spacerów. Spacerowanie przez zaledwie 30 minut dziennie pomoże naszemu sercu efektywniej pompować krew, przez co cała reszta komórek w naszym ciele będzie lepiej dotleniona. Świeże powietrze w połączeniu ze spacerem obniżą poziom hormonu stresu- kortyzolu, przez co nasze ciśnienie się uspokoi i stanie się stabilniejsze.

Chcąc wpłynąć na pracę naszego serca istotnym elementem jest modyfikacji naszej dotychczasowej diety. Zacząć można od ograniczenia spożycia soli w naszych codziennych posiłkach, obciąża ona pracę nerek odpowiedzialnych za filtrowanie krwi w naszym organizmie. Ułatwimy w ten sposób przepompowanie krwi naszemu sercu.
Spożywać za to należy dość duże ilości gorzkiej czekolady. Zawiera ona flawonole, zapobiegające częstym i bolesnym skurczom serca. Ponadto substancja ta uelastycznia naczynia krwionośne. Obniża tym samym ciśnienie krwi i oddala ryzyko zachorowania na miażdżycę.

Jeżeli jesteś palaczem, postaraj się natychmiast rzucić nałóg nikotynowy. Nikotyna zawarta w tytoniu radykalnie podnosi ciśnienie krwi, co sprawia że regularne palenie ma wpływ na szybsze pompowanie krwi przez nasze serce.

Od zawsze na wszelkie dolegliwości pomocne bywają zioła. Nie inaczej jest w przypadku nadciśnienia. Głóg, lipa, czy dziurawiec są w stanie skutecznie obniżyć ciśnienie naszej krwi. Wywary z ziół należy spożywać dwa razy dziennie. Pomogą one rozszerzyć nasze naczynia krwionośne, tym samym wyregulują i unormują pracę serca.

Jeśli dodatkowo wesprzemy się regularnym spożywaniem czosnku zmniejszymy tym samym ciśnienie krwi i zmniejszymy ryzyko zawału serca czy wylewu. Czosnek posiada bowiem właściwość usuwania zalegającego w żyłach cholesterolu, i tym samym uniemożliwia tworzenie się groźnych dla zdrowia zakrzepów. Te kilka sposób jest w stanie zagwarantować nam długie i zdrowe życie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here