Każda kobieta chociaż raz w życiu wykonała na sobie profesjonalny makijaż. W związku z tym doskonale wie, że makijaż brwi jest bardzo ważny. Jednak nie jest to takie proste. O tym jak zrobić brwi, można dowiedzieć się z wielu poradników nagrywanych przez stylistyki oraz z porad w gazetach. Wiadomo też, że można je zrobić na wiele sposobów i należy wybrać ten najlepszy da nas samych.

Jak zrobić brwi?

Otóż pierwszą podstawową czynnością jest regulacja brwi, czyli utworzenie ich naturalnego kształtu. Bardzo łatwo to wykonać, kiedy posiada się bardzo gęste brwi. Wystarczy usunąć te zbędne i nadać pożądany kształt swoich nowych brwi. Jeżeli są one bardzo jasne, wystarczy całość przyciemnić kredką do brwi, pomadą, bądź tuszem. Każdy z tych kosmetyków działa prawidłowo i spełnia swój cel. Dlatego warto przetestować każdy, aby zobaczyć, który najlepiej sprawdzi się przy danej cerze. Oprócz takiego barwienia brwi, istnieje też sposób trochę bardziej permanentny. Polega on na malowaniu brwi henną. Na początek należy w drogerii zakupić hennę o wybranym kolorze, zazwyczaj są do wyboru dwa, czyli czarny i brązowy. Jeżeli używa się brązowej kredki, to wiadomo, że trzeba kupić brązową hennę.

Jak zrobić brwi?Później według instrukcji trzeba ją nałożyć, odczekać określoną ilość minut i zmyć z brwi. Cały proces wygląda jak farbowanie włosów, ale w krótszym czasie. Ważne aby dokładnie mierzyć czas, bo inaczej kolor może wyjść zbyt jasny bądź zbyt ciemny. Henna po kilku dniach schodzi poprzez zmywanie makijażu czy sam proces mycia twarzy. Brwi odrastają i co jakiś czas wypadają, dlatego nie jest to wieczny proces, jednak pomoże osobom, które nie lubią nakładać codziennie makijażu. Dla osób, które chcą mieć problem z głowy na dłuższy czas, poleca się permanentne wykonanie brwi. Tu już metodą tatuowania, przeszkolona kosmetyczka maluje brwi a te pozostają nawet na rok na skórze. Polega to na tatuowaniu włosów, które powinny być w danym miejscu a ich nie ma. Na tę chwilę metoda jest na tyle rozwinięta, że pozwala na wykonanie bardzo realistycznych brwi.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here