Zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy szybko zasięgnąć informacji, jak namierzyć zgubiony telefon. Nie tylko wówczas, kiedy rzeczywiście zdarzy nam się go gdzieś samemu przez przypadek zostawić, ale także wtedy, kiedy na przykład telefon zostanie skradziony. Jest to bardzo istotne, aby w takich sytuacjach działać szybko. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż w dzisiejszych czasach telefony służą nie tylko do dzwonienia.

Dzięki nim możemy logować się do serwisów, kont bankowych, piszemy wiadomości, zarówno prywatne, jak i oficjalne, przechowujemy na nich dane, takie jak zdjęcia, filmy, nagrania czy ważne dokumenty. W związku z tym kradzież telefonu, bądź też jego zgubienie to także ryzyko wycieku istotnych dla nas informacji, do których nikt inny nie powinien mieć dostępu. Na szczęście, w podobnych sytuacjach mamy możliwość namierzenia oraz zablokowania telefonu z Androidem.

Jak namierzyć zgubiony telefon?

Jak namierzyć zgubiony telefon?Jednym z narzędzi, które na to pozwala jest Menadżer urządzeń Android od Google, jednakże należy pamiętać, że narzędzie będzie mogło nam pomóc tylko wówczas, gdy na zagubionym urządzeniu będzie włączony GPS oraz będzie ono podłączone do sieci za pomocą Wi-Fi, bądź też 3G. Aby skorzystać z aplikacji, należy pobrać ją ze sklepu Google Play i zainstalować na innym telefonie. Po jej uruchomieniu należy zalogować się do usługi przy pomocy naszego konta w Google. Wówczas aplikacja pokaże wszystkie urządzenia z Androidem, które posiadamy. Po wybraniu konkretnego urządzenia, aplikacja pokaże jego przybliżoną lokalizację.

Jeżeli nie uda nam się szybko odnaleźć telefonu, należy go zablokować

Można to zrobić przy pomocy Menadżera urządzeń Android, zarówno poprzez inny telefon, jak i z poziomu komputera. Wystarczy uruchomić aplikację i wybrać funkcję Zablokuj. Przy pomocy narzędzia można także ustanowić nowe hasło oraz wiadomość, która będzie się wyświetlała na ekranie zablokowanego telefonu. W wiadomości można podać kontakt do siebie, dzięki czemu jeżeli telefon został zgubiony i zostanie znaleziony przez uczciwego znalazcę, możliwe, że zostaniemy o tym poinformowani.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here