W wielu zawodach kluczowe wydaje się być zapamiętywanie dużej porcji informacji w bardzo krótkim czasie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że obecnie na rynku coraz więcej szkół oferuje kursu z zakresu stosowania mnemotechnik. Warto jednak nadmienić, że ich nauczenie się w warunkach domowych również może okazać się bardzo skuteczne. Internet to bardzo ważne źródło wiedzy, z którego możemy czerpać pełne i rzetelne informacje na ten temat. Dobrze jest korzystać z metod sprawdzonych, które sprawiły, że wielu uczniów zyskało nowe umiejętności mentalne.

Jak ćwiczyć pamięć?

Jak ćwiczyć pamięć?Jeżeli nie wiemy, jak ćwiczyć pamięć. warto w pierwszej kolejności rozpocząć od gry w memory. Jest to gra polegająca na kolejnym odsłanianiu dwóch kart. Jeżeli tworzą one identyczną parę, muszą zostać przeniesione na bok. W sytuacji, gdy obrazki różnią się, powinny jak najszybciej zostać przykryte. Wygrywa gracz, który rozwiąże całą układankę przy jak najmniejszej liczbie powtórzeń. Trzeba przyznać, że gra ta cieszy się ogromną popularnością na całym świecie i stanowi solidny fundament dla skutecznego treningu pamięci.

Istnieje jeszcze pewna mnemotechnika, która jest stosowana w szkołach. Nosi ona nazwę pałac pamięci. Polega na tym, aby wyobrazić sobie dowolne miejsce, w którym będzie umieszczona optymalnie duża liczba przedmiotów. Każdemu z nich należy przypisać jakieś znaczenie. Dzięki poruszeniu wyobraźni można w bardzo łatwy sposób zapamiętać kolejność fraz przypisanych do przedmiotów gospodarstwa domowego. Wskazać należy, że sama technika była wykorzystywana już przez mędrców Starożytnego Rzymu, jednak nie w tak szerokim zakresie jak teraz.

Skuteczny trening pamięci powinien być wspomagany przez zdrową dietę

Przede wszystkim dla procesów myślowych kluczowym składnikiem pokarmowym jest magnez. Dlatego w przypadku, gdy chcemy jak najszybciej wzmocnić procesy poznawcze, powinniśmy jak najczęściej spożywać gorzką czekoladę oraz łuskane orzechy. Można także wspierać się profesjonalnymi suplementami, przeznaczonymi dla osób pracujących umysłowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here