Wokół soczewek kontaktowych, jako stosunkowo nowego sposobu korygowania wad wzroku, przez lata narosło sporo szkodliwych mitów związanych z bezpieczeństwem ich noszenia. Warto pamiętać, że technologia produkcji soczewek uległa znacznym udoskonaleniom w przeciągu ostatnich lata i obecnie są one całkowicie bezpieczną alternatywą dla bardziej tradycyjnych okularów. Jakie są zalety tego sposobu korygowania wzroku – przybliża marka Acuvue, renomowany producent bezpiecznych i wygodnych w używaniu soczewek kontaktowych służących korygowaniu takich wad wzroku, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm czy prezbiopia.

Komfort noszenia soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe doceniają szczególnie osoby, które nie chcą rezygnować z dotychczasowego trybu życia w momencie, kiedy wykrywa się u nich wadę wzroku. Wykonane z delikatnego, hydrożelowego materiału, soczewki kontaktowe po umieszczeniu ich na powierzchni oka są bowiem praktycznie niewyczuwalne przez cały dzień ich noszenia, nawet jeśli używamy ich w pomieszczeniach klimatyzowanych czy pracując przed monitorem komputerowym. W odróżnieniu od okularów, nie parują przy zmianach temperatury, a co najważniejsze, utrzymują się bez problemów na powierzchni oka, niezależnie od ruchów całego ciała. Będą więc idealnym rozwiązaniem pozwalającym wyraźnie widzieć nawet w trakcie intensywnego treningu sportowego, joggingu, gier zespołowych czy też pływania. W tym ostatnim przypadku warto jedynie pamiętać o zabezpieczeniu oczu przed wodą okularkami i używaniu raczej soczewek jednodniowych, które dostępne są w ofercie marki Acuvue. W wodzie znajdują się często różne zanieczyszczenia, które osadzając się na soczewkach wielokrotnego użytku mogą powodować podrażnienie oczu lub ich stany zapalne.

Jak bezpiecznie używać soczewek kontaktowych?

Soczewki dostępne są na ogół jako szkła jednodniowe lub dwutygodniowe, choć można również znaleźć niektóre modele o dłuższym terminie przydatności. W przypadku szkieł wielorazowych musimy pamiętać, aby po ich używaniu w ciągu dnia oczyścić je dokładnie płynem wielofunkcyjnym do soczewek, przepłukać, po czym umieścić w pojemniku do ich przechowywania, również używając płynu dezynfekującego. Dzięki takim działaniom mamy pewność, że kolejnego dnia soczewki będą w pełni nadawać się do użytku, oczyszczone z wszelkich zabrudzeń czy osadów białkowych. Pamiętajmy również, aby nie przekraczać terminu użytkowania soczewek i wymienić je na nowe w wyznaczonym czasie. Z pewnością będą one nam wówczas służyć odpowiednio, bez odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here