Techniki transplantacji są stale rozwijane i udoskonalane. Współcześnie dostępnych jest wiele różnych sposobów. Każdy ma swoje wady oraz zalety, a także lepiej sprawdza się w określonych przypadkach. Przedstawiamy najpopularniejsze metody przeszczepu włosów!

Czym różnią się zabiegi przeszczepiania włosów?

Przeszczep włosów polega na pobraniu, a następnie wszczepieniu w odpowiednie miejsce materiału pozyskanego z ciała pacjenta. Poszczególne metody zazwyczaj różnią się od siebie ze względu na to, skąd oraz w jaki sposób zostają pobrane włosy, a także jak się je umieszcza. Zabiegi mogą być wykonywane przez człowieka lub specjalne urządzenie.

Wybór metody transplantacji włosów ma ogromny wpływ m.in. na powodzenie procedury, czas trwania rekonwalescencji, a także wygląd i trwałość efektów końcowych. Z tego względu musi być wybrany w porozumieniu z doświadczonym lekarzem.

Najpopularniejsze metody przeszczepu włosów

  • FUE (Follicular Unit Extraction) – pobranie graftów lub unitów zawierających od 1 do 4 włosów z tyłu lub boku głowy, a następnie umieszczenie ich w niewielkich otworach w skórze;
  • FUT (Follicular Unit Transplantation) – pobranie pasków włosów z okolic genetycznie odpornych na łysienie (np. z tyłu głowy) i wszczepienie ich do mikroskopijnych nacięć;
  • A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation) – pobranie zespołów mieszkowych z potylicy przez specjalny aparat, po czym umieszczenie ich w mikronacięciach. Więcej informacji na temat tej metody znajdziesz na stronie: https://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/przeszczep-wlosow-metoda-safer-co-za-zabieg;
  • GHO – pobieranie mieszków włosowych z części potylicznej, zanurzanie ich w specjalnym roztworze, a następnie wszczepianie za pomocą mikroigieł.
  • BHT (Body Hair Transplantation) – modyfikacja techniki FUE, w której włosy pozyskuje się m.in. z klatki piersiowej, nóg, rąk, brody, pach czy brzucha.

Jak wybrać metodę przeszczepu włosów?

Przed transplantacją lekarz przeprowadza dokładny wywiad i zleca szereg badań. Musi ustalić przyczynę łysienia, a także poznać ogólny stan zdrowia pacjenta. Na tej podstawie może polecić najlepsze warianty. Poszczególne zabiegi przeszczepiania włosów mają swoje plusy i minusy, dlatego warto uważnie zapoznać się z ich charakterystyką. Jedne mogą zostawić widoczne blizny, a inne praktycznie niewidoczne ślady. Co więcej, dane techniki lepiej sprawdzą się w przypadku konkretnego typu łysienia. Wybór metody często jest też uwarunkowany budżetem – ceny zabiegów mieszczą się w przedziale 2 000-20 000 zł.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here