Potówki to okropna dolegliwość, która odtyka większość z nas zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Te drobne krostki powstają na naszym ciele w wyniku potu, który wydziela się przez skórę, chcąc ochłodzić nasze ciało. Jak sobie z nimi radzić domowymi sposobami? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/domowe-sposoby-na-potowki-u-doroslych/

Te okropne potówki!

Potówki powstają zazwyczaj w wyniku wysokich temperatur, które powodują, że nasze ciało wydziela pot, który wydostaje się przez skórę. Jednakże do przyczyn ich powstawania mogą również należeć wilgotne powietrze, obcisłe ubrania ze sztucznych tkanin oraz tarcie.

Potówki mogą powstawać w okolicach pachwin, pach, klatki piersiowej, a także krocza. Występują one zarówno u dzieci jak i dorosłych. Walka z nimi bywa nierzadko uciążliwa, a także mało skuteczna. Jak się pozbyć tych okropnych krostek?

Domowe sposoby na potówki

Przede wszystkim należy dbać o odpowiednią higienę. Potówki leczy się myjąc się delikatnymi kosmetykami, które nie mają w swoim składzie żadnych sztucznych substancji. Znajdziesz takie kosmetyki w sklepach oraz w aptekach. Ważne by były hipoalergiczne. Nie wolno przemywać skóry środkami z alkoholem, bo wówczas można tylko pogorszyć sytuację! Wówczas skóra będzie wyglądać źle a i nasze potówki zaczną nas bardziej swędzieć.

W aptekach i sklepach znajdziesz też różne maści, kremy, a także zasypki, które pomagają w leczeniu potówek.

Do domowych sposobów walki z tą uciążliwą dolegliwością poleca się kąpiele z sodą oczyszczoną, a także z naparem z rumianku i posypywanie krostek mąką kukurydzianą. Można również stosować okładu z aloesu, który ma bardzo dobre działanie na skórę. Żel z aloesu to doskonały środek do walki z wieloma dolegliwościami skórnymi, dlatego też zawsze warto go mieć pod ręką!

Potówki również możesz zwalczyć chłodną kąpielą oraz okładami z lodu, które obniżą temperaturę skóry oraz załagodzą swędzenie.

Nie zakrywaj potówek żadnym opatrunkiem! Bardzo ważny jest przepływ powietrza, który znacznie przyspiesza leczenie się krostek. Goją się one wówczas w ciągu dwóch do kilku dni.

Przeczytaj też: http://www.niemam.pl/czarna-porzeczka/

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here