Brazylia, a oficjalnie Federacja Republiki Brazylii zaliczana jest do jednych z największych państw świata, które obejmuje połowę Ameryki Południowej. O wyprawie do Brazylii marzy większość z nas, jednak jeżeli chcemy zrealizować to marzenie, warto wybierać sprawdzone biura podróży, które każdą wyprawę mają dopiętą na ostatni guzik, doskonale zaopiekują się też podróżnymi i sprawią, by wycieczka była niezapomnianym przeżyciem.

Brazylia z biurem podróży

Wycieczka do Brazylii z biurem podróży będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią organizować dalekich podróży na własną rękę. Odległa destynacje mają to do siebie, że wybierając się do nich, należy spełnić kilka warunków, pamiętać o obowiązkowych szczepieniach lub też wizach. Dlatego też wybierając podróż z biurem podróży, nie musimy się o to martwić, ponieważ organizator o wszystkim nas poinformuje i sprawdzi, czy na pewno jesteśmy dobrze przygotowani. Ogromną zaletą podróżowania z biurami podróży jest też to, że mają oni dokładnie dopracowany plan zwiedzania, dzięki czemu też nie pominiemy żadnych ważnych i ciekawych miejsc, spędzimy odpowiednią ilość czasu w wybranych destynacjach, a wszystko po to, by dokładnie eksplorować dane miejsce.

Niezapomniana Brazylia

Brazylia z biurem podróży to wycieczka do kraju pełnego słońca, a także wielu kontrastów i ogromnego bogactwa przyrody. Na pewno ogromną atrakcją dla przebywających tu turystów są głównie puszcze tropikalne, a ta może poszczycić się ogromnym bogactwem, jeżeli chodzi o roślinność i zwierzęta, a także terenami leśnymi, które stanowią 30% obszarów leśnych całego świata. Wszyscy, którzy przybywają do Brazylii, marzą o zobaczeniu przynajmniej kawałka amazońskiej dżungli, czyli miejsca o największym nieodkrytym potencjale, pełnym dzikich małp, żółwi, aligatorów i jaguarów. Co więcej, Brazylia jest też jednym z największych dorzeczy świata, zasilanych przez rzekę Amazonkę. Dzięki temu, w miejscu tym możemy podziwiać piękne kaskady i wodospady, a wśród nich najbardziej popularnym jest wodospad Iguazu, który też niewątpliwie zaliczany jest do najpiękniejszych wodospadów świata. Organizując wycieczkę z biurem podróży, możemy wybrać wiele destynacji, a wśród najbardziej popularnych kierunków do Brazylii zalicza się Salvador, Rio de Janeiro, czy też miejsca z najpiękniejszymi plażami, a przy tym też bardzo nowoczesnymi hotelami.

Brazylia stolica

Na szczególną uwagę zasługuje też stolica Brazylii, która jest bardzo często miejscem wycieczek. Sama stolica Brazylii została stworzona stosunkowo niedawna, bo w 1956 roku. Miejsce to nie posiada żadnych interesujących zabytków, a w większości zabudowa to budynki użyteczności publicznej. Wśród najczęściej odwiedzanych miejsc stolicy wymieniany jest Plac Świtów nad jeziorem Paranoa. Niezwykle ciekawy jest sam kształt Brazylii, który z lotu ptaka przypomina samolot w locie. Brazylia – stolica jej powstała z myślą o zbudowaniu tak zwanego miasta idealnego, pełnego architektonicznych perełek, co też się udało. To miejsce szczególne dla turystów.

Ciekawostki Brazylii

Brazylia z biurem podróży często oferuje wycieczki organizowane w okolicach karnawału. Wówczas turyści licznie napływają do miasta Rio de Janeiro, które bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych miast, w którym to odbywają  się huczne karnawał samby. Miasto to może poszczycić się też pięknymi plażami, zaś nad samą panoramą miasta wznosi się znana na całym świecie, ogromna figura Chrystusa Odkupiciela, która to jest symbolem Rio de Janeiro. Podróżując do Brazylii, warto też zobaczyć takie atrakcje jak schody Eskadaria Selaron. Schody te mają 215 stopni i tworzą mozaikę w barwach flagi Brazylii. Zostały one odnowione przez ekscentrycznego chilijskiego artystę, który to postanowił odnowić zniszczone stopnie prowadzące do jego domu. Ich renowacja trwała ponad 20 lat, zaś wszystkie schody wyłożone są ponad dwoma tysiącami płytek. Będąc w Brazylii, na pewno warto też zobaczyć kościół Matki Bożej Gromnicznej, a także Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych. Na uwagę zasługuje również historyczny budynek teatru Miejskiego i Biblioteki Narodowej. Salvador, który kiedyś był stolicą Brazylii, to kolejne miejsce warte odwiedzenia. Znajduje się tu kolonialna Starówka Pelourinho, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uznawana jest za jedną z największych w Brazylii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here