Pierwsza miłość jest czymś niezwykłym i bardzo często pamiętamy o niej do końca życia, nawet jeżeli było to jedynie coś krótkiego i przelotnego. Kiedy jesteśmy zakochani zapominamy o całym otaczającym nas świecie i o wszystkich naszych problemach. Ważne jest tylko to uczucie. Nic więc dziwnego, że kiedy związek się kończy, może być to szczególnie bolesne.

W młodym wieku zwłaszcza odczuwają to dziewczyny, które nie wiedzą jak zapomnieć o chłopaku i potrafią spędzać długie godziny, płacząc w poduszkę

Trudno się temu dziwić, w końcu jak zapomnieć o cudownych, wspólnie przeżytych chwilach i wydarzeniach. Warto jednak spróbować. Skupmy się na tym co jest tu i teraz, nie rozpamiętujmy zbytnio przeszłości i tego, co było, bo to tylko pogłębi nasz smutek i będziemy jeszcze bardziej załamani. Na pewno błędem jest zamknięcie się w pokoju i niewychodzenie z domu. Właśnie w tych trudnych chwilach nie powinniśmy być sami, ważne jest wsparcie znajomych i szczera rozmowa. Wyżalenie się i zwierzenie zaufanej osobie ze swoich problemów jest naprawdę pomocne i może być dużą ulgą. Przebywanie w towarzystwie znajomych również zapobiegnie naszym ciągłym myślą o byłym partnerze.

Jak zapomnieć?Najważniejsze jest się zająć czymś, co zaprzątnie naszą uwagę. Kiedy siedzimy bezczynnie, nie ma opcji, żeby nasze myśli nie wróciły do tematu związku. Dobrym rozwiązaniem jest uprawianie jakiegoś sportu. Możemy pobiegać lub pojeździć na rowerze. Dotlenienie się będzie miało zbawienny wpływ dla naszego ciała i umysłu. Po zaczerpnięciu świeżego powietrza na pewno na różne sprawy spojrzymy inaczej, co pomoże nam w pogodzeniu się z obecną sytuacją.

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak zapomnieć o chłopaku. Na proces ten składa się naprawdę wiele czynników, które muszą być spełnione, żebyśmy poradzili sobie ze stratą. Nie jest to łatwe i może zabrać nam sporo czasu, ale na pewno jest możliwe. Najważniejszą zasadą jest przebywanie w gronie najbliższych oraz zajęcie się czynnościami, które sprawiają nam radość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here