Telefony komórkowe z systemem Android zdobyły większość światowego rynku. Ich możliwości personalizacji, ilość aplikacji oraz gier spowodowała, że przyjęły się bardzo szybko i ciężko znaleźć konkurenta dla nich.
Próbowano wprowadzić kilka systemów operacyjnych, lecz nie wytrzymały one konkurencji i musiały zniknąć. Najdłużej utrzymywał się Microsoft ze swoich Windowsem Phone, lecz po wielu latach musiał odpuścić odsprzedając markę Nokia Chińczykom, którzy zaczęli sprzedawać telefony sygnowaną fińską firmą z systemem… a jakże Android.

Sklep Google Play

Jak wylogować się z Google PlaySystem Android nie istniałby bez swojego sklepu Google Play. Co komu z podstawowym aplikacji zainstalowanych na telefonie, bez ogromnej bazy aplikacji i gier mogących nie tylko dostarczyć potrzebne narzędzia lecz także rozrywki. Istnieją konkurencyjne sklepy, które posiadają także wielką bazę programów, lecz istnieje większe ryzyko znalezienia u nich szkodliwego oprogramowania lub mniej wartościowych aplikacji. Kontrola jakości jest zwykle na gorszym poziomie lub żadna.

Z każdą kolejną edycją Androida staje się on bardziej udoskonalony, z większą ilością funkcji i zabezpieczeń. Te ostatnie są bardzo ważne z uwagi na coraz większe ryzyko ataków, a z każdym rokiem ich przybywa. Dlatego warto mieć aktualne zabezpieczenia w telefonie i instalować nowe bezwłocznie po ich wprowadzeniu. Zmieniać okresowo swoje hasła oraz zabezpieczać swoje urządzenia wzorem, skanem palca lub innym hasłem. Mając wszystko co potrzebne w przypadku zgubienia swojego telefonu, możemy go zdalnie zablokować, a nawet zresetować do ustawień fabrycznych aby nasz potencjalny złodziej nie dobrał się do naszych danych osobistych.

Jak wylogować się z Google Play?

Z drugiej strony takie zabezpieczenia mogą nam nie tyle utrudnić sprzedaż naszego urządzenia, co wydłużyć przez sprawdzenie kilku szczegółów przed transakcją. Chodzi głównie o istniejące konta zalogowane na telefonie. Po udoskonaleniu zabezpieczeń od wersji 6 Androida, musimy wylogować się z naszego konta w celu dalszej sprzedaży telefonu. Jak wylogować się z google play konta? Należy wejść do ustawień telefonu, wejść w konta i wylogować a potem usunąć nasze konto google. Jest to bardzo ważne, gdyż nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych nasze konto będzie dalej zapisane i bez niego przyszły właściciel telefonu nie będzie stanie korzystać ze smartphona.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here