Sprzątanie to czynność, za którą nie przepada większa liczba osób. Bardzo często jest tak, że ciężko jest nam się zabrać do sprzątania, a co dopiero mowa o samym sprzątaniu. Kiedy jednak zbierzemy się na odwagę i zaczniemy to po krótkiej chwili mamy serdecznie dosyć. Misję jednak udaje się dokończyć i mieszkanie lśni, ale zaledwie po mrugnięciu okiem zaczyna się robić bałagan. Co zrobić, aby temu zaradzić?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/porzadek-w-domu/

Jak utrzymać porządek w domu lub w mieszkaniu? – Podział obowiązków

Podział obowiązków jest w tym wypadku kluczowym elementem do porządku. Mieszkacie ze swoją drugą połówką? A może macie już męża czy żona, którzy zostawiają brudne skarpety na podłodze w całym mieszkaniu? Podział obowiązków oraz wspólne sprzątanie jest nie tylko przyśpieszeniem całego procesu sprzątania, ale także, wspólnym spędzeniem czasu.

Sprzątanie na bieżąco

Sprzątanie na bieżąco to coś, co zdecydowanie ułatwia sprawę. W ten sposób, unikniemy całodniowego zbierania śmieci z każdego konta, odkurzania czy robienia prania na kilka razy. Brudną koszulkę należy zawsze od razu wrzucić do kosza na pranie, a gdy ten jest już zapełniony, mażemy zapełnić go do pralki i systematycznie wyprać. To sprawi, że unikniemy stosu prania. Papierek czy też inne śmieci powinny od razu wylądować w koszu, a brudny talerz do zmywarki lub zlewu ( oczywiście zmywamy go od razu, aby nie dopuścić do piramidy brudnych talerzy).

Harmonogram sprzątania

Bardzo dużo osób w dzisiejszych czasach  korzysta chętnie z różnego rodzaju harmonogramów, które powiedzą nam co robić codziennie, np. w danej chwili, co warto wykonać co pare tygodni czy nawet miesięcy. Lodówki w końcu nie musimy myć raz w na dwa dni, a pościeli wymieniać codziennie. Ręcznik, również nie jest produktem jednorazowego użycia.

Zobacz też: http://www.niemam.pl/oszczedne-zakupy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here