Każdy z nas chociaż raz w życiu musiał zmierzyć się z krwistymi plamami, które jakimś cudem znalazły się na naszym ubraniu. Jest to dosyć spory problem i sama myśl o usunięciu plamy w wielu z nas wywołuje strach i przerażenie. Jednak nie ma się co martwić, ponieważ plama z krwi nie jest wyrokiem, a zmycie jej jest łatwiejsze niż mogłoby nam się wydawać. Poniżej przedstawiam sposoby, które na pewno okażą się skuteczne, jeśli przyjedzie nam zmierzyć się z podobnym problemem.

Jak usunąć plamy z krwi

Jak usunąć plamy z krwiNajważniejsze jest jednak zadbanie o to, aby usuwać plamy, gdy te są jeszcze świeże, ponieważ wtedy jest to zdecydowanie najłtwiejsze. Wówczas wystarczy przepłukać zabrudzoną tkaninę lodowatą wodą i plama powinna bezproblemowo zniknąć. Gdy mamy kłopoty ze zmyciem plamy możemy użyć szarego mydła. Warto pamiętać, aby nie używać do usuwania plamy ciepłej ani też gorącej wody, gdyż takie działanie utrwala plamę, co sprawia, że jeszcze trudniej jest ją zmyć. Równie dobra w zmywaniu plamy jest sól kuchenna. Wystarczy posypać urodzoną tkaninę solą, zostawić na jakiś czas, a nastepnie spłukać zimną wodą. Wtedy plama na pewno zniknie. W przypadku, kiedy nie mamy możliwości natychmiastowego usunięcia plamy nie należy się załamywać. Należy pamiętać, że krwista plama nie jest wyrokiem i nie powinno się jej tak traktować.

Zastosowanie wody utlenionej lub soku z cytryny

W przypadku takich plam z pomocą może nam przyjść woda utleniona lub sok z cytryny, który ma właściwości wybielające. Jest to więc bardzo skuteczny sposób na tego typu problemy. Powinno nam to pomóc, gdy nie znamy sposobu na to, jak usunąć plamy z krwi. A wodę utlenioną czy cytrynę ma w swoim domu niemal każdy z nas. Skuteczność zmywania krwistych plam, czas, a także sposoby zależą oczywiście od rodzaju tkaniny z jaką mamy do czynienia. W przypadku niektórych skuteczny okazać się może płyn do naczyń, proszek enzymatyczny, ale również specjalne odplamiacze. Bardzo ważne jest czytanie etykiet na detergentach, ponieważ tam znajdziemy informację, do jakich tkanin używać jakich odplamiaczy. Te sposoby na pewno pomogą przy zmywaniu plam.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here