Akcesoria fryzjerskie są podstawowym wyposażeniem każdego salonu fryzjerskiego. Dzięki odpowiednim i profesjonalnym akcesoriom praca jest miła i przyjemna, a klienci wychodzą zadowoleni. Akcesoria fryzjerskie mają duże znaczenie w pracy fryzjera czy też stylisty ponieważ pomagają w otrzymaniu zadowalającego rezultatu.

Akcesoria fryzjerskie – jak wybrać odpowiednie?

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze odpowiednich akcesoriów fryzjerskich jest przede wszystkim przemyślany zakup wszystkich niezbędnych rzeczy oraz tego czy spełniają one odpowiednie funkcje. Ważnym czynnikiem jest również estetyczny wygląd oraz jego wytrzymałość, jak również wygoda w użytkowaniu.

Nie raz zdarza się, że wysoka cena nie idzie w parze z jakością i akcesoria droższe wcale nie są tak dobre jak były reklamowane. Dobrze wykwalifikowany fryzjer i stylista wie jak powinny się dopasowywać akcesoria do dłoni, tak aby praca była naprawdę przyjemna i sprawiała radość, a klienci wychodzili zadowoleni.

Akcesoria fryzjerskie – podstawowy sprzęt

Najważniejszymi akcesoriami w pracy fryzjera są:

nożyczki, których jest ogromny wybór, dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na rozmiar nożyczek, które powinny być dopasowane do dłoni fryzjera, natomiast ich długość jest szacowana na długość otwartej dłoni. Kolejnym ważnym czynnikiem jest możliwość regulacji ostrzy, oraz kształt nożyczek, które mogą być: proste, zaokrąglone lub wklęsło- wypukłe. Ważna jest również ilość hartowania nożyczek, ponieważ dzięki temu będziemy mogli określić ich wytrzymałość.

Zwrócić uwagę należy także na materiał, z którego wykonane są ostrza nożyczek oraz na rodzaj szlifu, natomiast części tnące powinny być bardzo dobrze wyważone, żeby dłoń się nie męczyła. Wybierając nożyczki degażówki wszystkie elementy na które warto zwrócić uwagę są takie same, dodatkowo trzeba przyjrzeć się ilości i szerokości zębów jakie na nich występują,

grzebienie, to kolejne najważniejsze akcesoria fryzjerskie, powinny one być wykonane z elastycznych i sprężystych tworzyw, które dodatkowo są odporne na działanie wysokiej temperatury oraz środków dezynfekujących, dodatkowo ważne aby nie drapały skóry głowy. Powinny być także wytrzymałe oraz lekkie tak aby dłonie się nie męczyły.

Każdy profesjonalny fryzjer powinien mieć kilka rodzajów grzebieni takich jak grzebień do rozczesywania włosów, do nabierania i układania włosów, do tapirowania oraz do trwałej ondulacji.

Akcesoria fryzjerskie rodzaje

Akcesoria fryzjerskie to nie tylko nożyczki i grzebienie to cała reszta bardzo bogatego asortymentu w skład, którego wchodzą:

szczotki fryzjerskie, które służą do profesjonalnego modelowania włosów. Przy wyborze powinniśmy się kierować: materiałem z jakiego jest wykonana, rodzajem korpusu, włosiem, oraz do czego jej będziemy używać,

peleryny fryzjerskie, przy wyborze których kierujemy się głównie funkcjonalnością oraz łatwością w utrzymaniu czystości, na rynku znajdziemy trzy główne rodzaje peleryn służących do: strzyżenia, modelowania oraz różnego rodzaju zabiegów ze środkami chemicznymi,

wałki należą do zapomnianych akcesoriów fryzjerskich, w dobie dzisiejszych czasów bardzo rzadko stosowane. Wśród dostępnych rodzajów wałków na rynku wyróżniamy: wałki do trwałej, wałki spiralne, wałki koszyczkowe, wałki papiloty,

nasadki do maszynek, które wykorzystywane są głównie do regulowania długości strzyżenia,

kompresatory do suszarek, które są niezwykle przydatnymi akcesoriami służącymi do prostowania włosów,).

rozpylacze,

papiloty,

uchwyty na suszarkę,

–  karkówki,

– różnego rodzaju wyciskacze,

– noże i ostrza,

– czepki, klipsy i klamry,

– fartuszki,

– oraz wiele innych.

Czym powinny się charakteryzować akcesoria fryzjerskie?

Akcesoria fryzjerskie powinny charakteryzować się głównie:

– wytrzymałością,

– lekkością,

– dopasowaniem do dłoni,

– dobrą jakością,

– przystępną ceną.

Tylko dzięki połączeniu tych wszystkich cech praca z akcesoriami fryzjerskimi nie tylko będzie przyjemna ale i nie męcząca.

Źródło: http://www.dr-bielecki.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here