Polskie prawo jest niesamowicie rozległe i zawiłe, często nierozumiane przez przeciętnych obywateli. Nic więc dziwnego, że kiedy przychodzi nam zmierzyć się z kimś na rozprawie sądowej, lub gdy chcemy coś udowodnić – szukamy pomocy prawnej. Chcemy aby reprezentował nas i wspierał ktoś, kto ma dużą wiedzę na temat danej odnogi prawa, a także posiada doświadczenie w podobnych sytuacjach. Czym się kierować przy wyborze prawnika?

Kancelaria prawna – jak znaleźć dobrą i cenioną?

Na różnych stronach internetowych znajdziemy bez problemu rankingi i oceny kancelarii prawnych w naszym mieście i jego okolicach. Jest to bardzo przydatna wiedza, która na pewno przyda się przy konieczności podjęcia wyboru. Znajdziemy tam również opisowe opinię internautów, którzy korzystali z usług danej kancelarii, często wraz z oceną od 1 do 5. Szczególnie warto przyjrzeć się bliżej tym, które uzyskały najlepsze oceny i dowiedzieć się więcej na ich temat.

Dobrze jest też wysłuchać rad bliskich, znajomych i rodziny, którzy mieli podobne doświadczenia. Opinia byłych klientów danego adwokata, powie nam najwięcej o jego podejściu do swojej pracy.

Jak wybrać adwokata/prawnika?

Przede wszystkim: dobra kancelaria prawna. Kiedy to już mamy za sobą, zabieramy się za wybór naszego przedstawiciela. Zazwyczaj w dobrych, renomowanych miejscach, ktoś z obsługi poleci nam prawnika/adwokata, który ma doświadczenie w podobnych sprawach i wiele wygranych spraw na swoim koncie.

Między nami, a adwokatem musi się wywiązać nić porozumienia, nie może to być człowiek, z którym nie potrafimy się dogadać. Warto więc też w wielu kwestiach zaufać swojej intuicji i szukać do skutku dobrego partnera do współpracy.

Dobry adwokat to mniejszy stres

Rozprawy sądowe są niezwykle stresującym i ciężkim czasem dla każdego człowieka. Często musimy się tłumaczyć z czegoś, czego wcale nie zrobiliśmy, albo wykłócać się o coś, co po prostu nam się należy. Nierzadko są to sprawy rodzinne, które są szczególnie kruche i przykre.

Dobry adwokat to będzie również osoba, która będzie nas wspierać, a także będzie dążyć za wszelką cenę do tego, aby sprawa rozwiązała się na naszą korzyść – jest to oczywiście jego główne zadanie na sali sądowej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here