Kierowca, opiekunka, pracownik sezonowy lub wykwalifikowany specjalista? – sprawdź, jak zatrudnić Ukraińca w czasie pandemii.

Od początku epidemii koronawirusa z polskiego rynku pracy ubyło ponad 150 tysięcy zarejestrowanych Ukraińców. Teraz pracownicy z Ukrainy wracają do naszego kraju. Na granicy działają już 4 przejścia, a osoby je przekraczające – po okazaniu odpowiednich dokumentów (np. pozwolenia na pracę) – nie muszą już przechodzić 14-dniowej kwarantanny.

Polscy przedsiębiorcy mogą więc ponownie zatrudniać pracowników z Ukrainy, ale epidemia wymusiła pewne zmiany w sposobie przeprowadzania rekrutacji. Wcześniej bardzo popularny był leasing pracowniczy i współpraca z dedykowaną agencją pośrednictwa pracy dla Ukraińców.

Teraz dużo bezpieczniej jest prowadzić rekrutacje w sposób zdalny, a agencja pośrednictwa pracy dla Ukraińców nie zawsze potrafi to zapewnić. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie odpowiednich narzędzi online do samodzielnego zatrudniania pracowników z Ukrainy.  Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo epidemiczne, ale również umożliwia lepszą weryfikację potencjalnego pracownika pod względem wymagań firmowych oraz poprawia kontrolę nad całym procesem. Tylko jak i gdzie znaleźć Ukraińców do pracy samodzielnie?

Doskonałym miejscem jest dwujęzyczny portal ukraincydopracy.pl, który pozwala wyszukiwać oraz rekrutować pracowników z Ukrainy w sposób szybki, bezpieczny i całkowicie zdalny. Znaleźć tam można CV wielu pracowników sezonowych oraz wykwalifikowanych specjalistów z różnych branż (szczególnie często ogłaszają się budowlańcy, spawacze, murarze czy opiekunki).

To jedyne takie miejsce, gdzie znajdziesz Ukraińców do pracy na terenie całej Polski. Sprawdź pracowników w: Katowice, Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Zielona GóraOpole.

I wiele innych lokalizacji. Na portalu ogłaszają się nawet ci Ukraińcy, którzy dopiero planują przeprowadzkę do Polski i chętnie wybiorą region wskazany im przez nowego pracodawcę.

Dlatego, jeśli zastanawiasz się jak znaleźć pracownika z Ukrainy w dobie koronawiurusa, koniecznie sprawdź zdalną rekrutację z portalem ukraincydopracy.pl i dowiedź się jak zatrudnić Ukraińca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here