Wielu użytkowników internetu używa go nie tylko w celach informacyjnych czy naukowych, ale przede wszystkim, rozrywkowych. Trudno się temu dziwić – kiedy mamy nieco wolnego czasu, lecz nie mamy ochoty na ruszenie się z kanapy, czy może być coś lepszego, niż po prostu włączenie sobie interesującego lub śmiesznego filmu na smartfonie, tudzież na laptopie?

Platformy oferujące dostęp do filmów, seriali i programów dokumentalnych, przeżywają właśnie swój renesans

Są łatwo dostępne, niezbyt drogie, a ilość materiałów, jakie udostępniają, jest wręcz ogromna. Potrzeba naprawdę wiele czasu, żeby zapoznać się z ich ofertą i wybrać coś odpowiedniego dla siebie. I chociaż rzeczone platformy mają swoich wiernych fanów, to jednak jest pewna strona internetowa, która bije je popularnością na głowę, a obecna jest w świadomości internautów od wielu lat. Mowa oczywiście o serwisie YouTube. Każdy z nas ma do niego dostęp, filmiki można tu oglądać bezpłatnie, a co więcej – nie musimy się nawet logować, aby to robić! Brzmi fantastycznie, prawda? Dlatego właśnie YouTube ma rzeszę wiernych fanów na całym świecie, a coraz więcej osób decyduje się na założenie własnego kanału na tej platformie.

Jak zgrać film z YouTubeNa YouTube nie musimy tylko wybierać spośród materiałów wideo, które są nam polecane na stronie głównej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli będziemy szukać konkretnego filmiku, to bez problemu znajdziemy go na YouTube właśnie. Nie jest ważne, czy będzie to śmieszny filmik z kotami w roli głównej, film fabularny sprzed pięćdziesięciu lat, czy epizod naszego ulubionego serialu, którego nie jesteśmy w stanie znaleźć nigdzie indziej. YouTube ma także tę przewagę, że istnieje możliwość odtwarzania filmów, kiedy nie mamy dostępu do internetu. Wystarczy, że zapiszemy sobie wybrany plik na swoim komputerze, by móc go później bez przeszkód oglądać.

W sieci znajdziemy mnóstwo poradników o tym, jak zgrać film z YouTube, dlatego nie powinien to być dla nikogo większy problem

Setki stron umożliwiają nam na pobranie konkretnego filmu z tego serwisu, wystarczy, że będziemy znali link filmu wideo, który chcemy zapisać na swoim dysku. Następnie wystarczy wykonać kilka kliknięć i gotowe – mamy film na komputerze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here