Zalety aluminium są wykorzystywane szeroko w różnych dziedzinach wytwórczości. Zacznijmy od przemysłu spożywczego i opakowań – to oczywiście puszki i inne, większy kaliber to motoryzacja, w budownictwie wykorzystuje się profile aluminiowe, m. in w konstrukcjach nośnych płyt kartonowo – gipsowych. Czy aluminium sprawdzi jako materiał na drzwi? Sprawdźmy!

Zacznijmy od wejścia

Drzwi wejściowe aluminiowe są popularne i często można je spotkać w miejscach użyteczności publicznej. Czy warto zastosować je w domach i mieszkaniach? Zaznaczyć należy, że mają wiele zalet, które wprost wynikają z właściwości materiału. Aluminium jest materiałem lekkim, co pozwala na odciążenie ościeżnic i bolców mocujących. Z pewnością drzwi wejściowe aluminiowe będą lżejsze od stalowego odpowiednika. Jednak to nie wszystko.

Przy drzwiach prowadzących na zewnątrz ważna jest estetyka. Możliwość precyzyjnej obróbki materiału pozwala na ciekawe wykończenia, wzory. Design nowoczesnych drzwi wejściowych aluminiowych jest ukształtowany przy pomocy oklein imitujących drewno lub barwienie metodą anodowania. Dziś nie ma już technicznych przeszkód, by nadać aluminium kolor przy pomocy wspomnianej techniki lub malowania proszkowego.

Użytecznym parametrem, którego wysoką wartość posiadają wspomniane drzwi, jest izolacyjność cieplna. Posiadacze domów wolnostojących lub szeregowych wiedzą, że niewiele czynników jest równie irytujących co przenikanie zimnego powietrza przez drzwi. Montując aluminiowe drzwi wejściowe, można być pewnym niskiej przepuszczalności cieplnej, co łatwo potwierdzi audyt. Sprawdzają się w domach pasywnych.

Wyjściem jest aluminium

Trwałość to cecha, którą opisują wszystkie poradniki z kręgu materiałów i usług budowlanych i branży wykończeniowej. Przy budowie lub remoncie trwałe materiały wygrywają. Drzwi wejściowe z aluminium są trwałe, porównywalne ze znacznie cięższymi odpowiednikami ze stali. Wytrzymałość jest istotna dla zachowania kształtu i braku wykoślawienia związanego z normalnym użytkowaniem.

Wytrzymałość ma także znaczenie przy bezpieczeństwie pojmowanym jako odporność na włamanie. Z pewnością drzwi wejściowe aluminiowe zapewnią dobre samopoczucie lokatorów, dla których dom jest bezpieczna przystanią.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here