Od najmłodszych lat zdecydowanie moim największym atutem były bardzo gęste włosy. Na pewno dodawało mi to dużo urody i każdy często i pozytywnie je komentował. Jak byłam mała, to moja mama często słyszała komplementy na temat moich włosów. Sama często mnie czesała i robiła mi różne ciekawe i ładne fryzury. Najlepiej oczywiście sprawdzały się różne warkocze. Warkocz francuski był wtedy naprawdę gruby i mocny. Gęste włosy zdecydowanie odziedziczyłam właśnie po mojej mamie. Ona sama zawsze miała mocne i grube włosy i bardzo się cieszę, że ja również je otrzymałam. Zdecydowanie nie zamieniałabym ich na nic innego i bardzo się z nich cieszę.

Gęste włosy

Moje gęste włosy uwielbiałam już od najmłodszych lat! Starałam się, żeby zawsze był ładnie uczesane, ułożone, zdrowe i nawilżone. Uwielbiałam i cały czas bardzo lubię je upinać w różne fryzury. Jak idę obecnie do fryzjera, to również mówi mi, że mam bardzo zagęszczone włosy i, że są one idealne do pracy nad nimi. Przy takich włosach fryzjer nie musi dodatkowo dbać o ich objętość. Wystarczy je tylko ładnie uczesać i oczywiście mocno upiąć. Gęste włosy są dość ciężkie przez co, jeśli zostaną one niedokładnie upięte, to bardzo szybko cała fryzura może nam się rozwalić.

Zalety gęstych włosów

Jak już widać gęste włosy mają bardzo dużo plusów. Po pierwsze, jak już wspomniałam, są śliczne! Każdy może nam ich pozazdrościć. Dodają bardzo dużo urody i kobiecości. Po drugie fryzjerzy uwielbiają na nich pracować, a wyczarowanie magicznej i ślicznej fryzury nie zajmuje im bardzo dużo czasu.

Wady

Niestety gęste włosy tak jak i wszystko mają również i wady. Na pewno jedną z nich jest to, że ich mycie jest trudniejsze. Musimy dokładnie umyć skalp i ich całą długość, a następnie dokładnie spłukać zarówno szampon, jak i odżywkę czy maskę do włosów. Ich kolejną wadą jest czas schnięcia. Gęste włosy potrafią wysychać naprawdę bardzo, bardzo długo. Tym bardziej, jeśli jeszcze są one długie. Ja staram się je myć dzień wcześniej i poczekać aż trochę podeschną i dopiero wtedy kłaść do łóżka. Kolejną ich wadą jest to, że czasami ciężko nam je spiąć, a fryzura, na przykład kucyk może się szybko rozwalać, ponieważ są one bardzo ciężkie. Kolejną ich wadą, a w ziemie zaletą jest to, że potrafią naprawdę nas grzać! Latem niestety będzie to uciążliwe, jednak dzięki temu dobrze chronią naszą głowę. W zimę zaś będzie nam o wiele cieplej.

Mimo wad zdecydowanie uważam, że o wiele więcej i o wiele ważniejsze są ich zalety. Za nic w świecie nie zrezygnowałabym z nich i nie wymieniła ich na inne. Zagęszczone włosy to moja duma i bardzo duży i ważny atut, bez którego nie byłabym sobą. Uwielbiam o nie dbać i pielęgnować je i cieszyć się ich cudownym wyglądem. Zagęszczone włosy są naprawdę wspaniałe i cieszę się, że mogę się nimi szczycić. Mam nadzieję, że moje dzieci również będą miały takie gęste włosy i odziedziczą to po mnie. Na pewno i one będą z nich bardzo zadowolone. Gęste włosy są wspaniałe!

[Głosów:8    Średnia:2.5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here