Wykonując zabieg stylizacji paznokci u dłoni, coraz częściej decydujemy się też na pedicure. Pielęgnacja stóp zyskuje na popularności także w miesiącach wakacyjnych. Zadbane i piękne dłonie oraz stopy to wizytówki nowoczesnej kobiety, a także wspaniały dodatek do biżuterii. Czego potrzebujesz do wykonania pedicure?

Klasyczny pedicure polega na odpowiedniej pielęgnacji stóp i doprowadzeniu ich do zadbanego stanu. Zwykle wykonuje się zmiękczenie naskórka, peeling, usunięcie zrogowaciałego naskórka, obcięcie i opiłowanie paznokci, odsunięcie skórek i pomalowanie płytki lakierem bezbarwnym lub kolorowym. Potrzebny będzie zestaw narzędzi i kosmetyków, m.in. separatory do pedicure, pilnik, pumeks itd. Sprawdź, czego potrzebujesz do wykonania idealnego zabiegu pedicure.

Jakie narzędzia potrzebne są do pedicure?

Aby prawidłowo wykonać zabieg, potrzebujesz kilka gadżetów, m.in. separatory do pedicure, służące do rozdzielenia palców u stóp, co znacznie ułatwia też ich malowanie. Wykonane są one zwykle z delikatnej pianki, aby nie budziły dyskomfortu podczas zabiegu i nie podrażniały skóry między palcami. Są niezbędne do wykonania precyzyjnego pedicure, bo dzięki nim na pewno nie rozmażesz świeżo położonego i jeszcze mokrego lakieru.

Poza tym wymagane są też rękawiczki kosmetyczne, aby zachować 100% higieny, pilniczek drobno- i gruboziarnisty, pumeks, patyczki do odsuwania skórek, nożyczki do obcinania skórek, szczoteczka, bawełniane delikatne płatki kosmetyczne, a także produkty kosmetyczne, w tym m.in. zmywacz do paznokci, płyn do mycia i odświeżania stóp, preparat zmiękczający skórki, krem oraz peeling do stóp.

Frezarka – nie tylko do manicure

Praktyczna jest też frezarka, urządzenie o wielu możliwościach, znacznie ułatwiająca usuwanie naskórka. Urządzenie sprawdzi się w salonie kosmetycznym, ale także w domu, jeśli systematycznie wykonujesz manicure i pedicure. Przyda się też w razie problemów z rogowaciejącym naskórkiem.

Profesjonalna frezarka powinna mieć moc około 100-200 watów – takie modele sprawdzą się salonach oferujących zabiegi manicure i pedicure. Dostępne na rynku są też nieduże urządzenia, np. do zastosowań domowych, które zapewnią szybką pracę i dobry efekt, czyli pomogą uzyskać idealną płytkę paznokcia, usunięcie zgromadzonego naskórka i wrastających skórek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here