Krótkie, bez konkretnego koloru, rzadkie – moje rzęsy to kiepski żart od matki natury. Nie ma mowy o tym, by nazwać je piękną oprawą czegokolwiek. Dopóki nie podkreślę ich tuszem, nie ma szans na zlokalizowanie położenia oczu na mojej twarzy. Pomyślałam, że ratunkiem może być dobra kosmetyczka. Poczytałam, popytałam i jestem rozdarta. Jeśli chodzi o przedłużanie rzęs opinie kobiet, które z tego korzystały, są bardzo podzielone.

Przedłużanie rzęs Opinie w internecie

Jedna pani chwali, druga krytykuje. Jednej przedłużone rzęsy sprawdzają się rewelacyjnie, inna żałuje, że dała się na to namówić. Ania uważa, że to wygoda, bo wstaje rano i od razu ma oko zrobione. Ewa na to, że przestaje ono dobrze wyglądać, gdy przedłużenie zaczyna odpadać. W jednym się zgadzają: długie, gęste i czarne rzęsy zawsze wyglądają pięknie. Marzenie każdej kobiety. Salony kosmetyczne dają nam szansę na jego spełnienie. W swoich ofertach proponują nam doklejenie rzęsy do rzęsy, lub kilku do jednej. To od nas zależy, jak gęstą oprawę oka chcemy mieć. Do wyboru mamy też rodzaj doklejanych włosków. Możemy zdecydować się na jedwabne lub z włosia norek. Które są lepsze? To, podobnie jak samo przedłużanie rzęs opinie ma podzielone. Obrońcy zwierząt szczególnie żywiołowo wypowiadają się na temat materiału pozyskiwanego od norek.

Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie. Żeby zdobyć materiał, nie trzeba zabijać zwierzęcia. W tym celu podcina się włoski rosnące w okolicy ogonka. Tylko czy chciałabym nosić na oczach zwierzęce włosie? Może więc jednak zdecyduję się na jedwab. Ten wzbogacany jest syntetycznie, co przedłuża jego trwałość. Rzęsy z jedwabiu są jednak mniej elastyczne, niż pochodzące od norek, cięższe od nich i bardziej wyczuwalne. W tym rankingu wygrywają więc włoski podcięte zwierzętom. Dobra jakość idzie jednak z wysoką ceną. Wydatek na rzęsy z norek będzie bardziej bolesny dla naszego portfela, niż koszt jedwabnych.

Jak często powinno się przedłużać rzęsy?

W temacie dotyczącym tego, jak często trzeba powtarzać przedłużanie rzęs opinie są tak różne, jak panie korzystające z tego zabiegu. Nikogo nie powinno zaskoczyć, że efekt nie zostanie z nami na zawsze. Pytanie natomiast brzmi: Jak długo? Okazuje się, że nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Trwałość przedłużanych rzęs zależy bowiem od długości życia naszych naturalnych. Skoro są do nich doklejane, muszą odpaść razem z nimi. Inną kwestią jest danie sztucznym rzęsom szansy dotrwania do tego momentu. Tu do gry wchodzi odpowiednia pielęgnacja.

Należy zwrócić uwagę na kosmetyki do demakijażu oka. Mogą one bowiem zawierać w swoim składzie substancje rozpuszczające klej, którym zamocowane zostały sztuczne rzęsy. Warto też zwrócić uwagę, czy nie mamy nawyków sprzyjającym odpadaniu włosków. Takim może być pocieranie oka. Trzeba też pamiętać, że przedłużone rzęsy nie lubią wody. Po dostosowaniu się do tych zasad możemy liczyć na to, że całość będziemy wymieniać nawet po 2 miesiącach. Jednak aby zachować estetyczny wygląd naszych oczu, a przecież o to w tym chodzi, gabinet kosmetyczny powinnyśmy odwiedzać co 3-4 tygodnie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here