U wielu mężczyzn po 50 roku życia zauważalne jest znaczne przerzedzenie się włosów. Jeśli osoba dotknięta tym problemem nie będzie nic robić, żeby zatrzymać łysienie androgenowe, to z czasem choroba zacznie przybierać na sile. Czy walka z czasem i utratą kosmyków ma jakikolwiek sens?

Łysienie androgenowe objawy – co powinno zaniepokoić panów?

Głównym czynnikiem utraty włosów są geny, na które człowiek nie ma większego wpływu. Kolejną przyczyną łysienia są problemy hormonalne, a dokładnie nadwrażliwość na pochodną testosteronu DHT, która ma niebagatelny wpływ na receptory mieszków włosowych. Pod jej destrukcyjnym wpływem ulegają one zanikowi. Wzrost nowych włosów zostaje zachwiany, dlatego są one cienkie i bardzo słabe. Po pewnym czasie całkowicie przestają rosnąć. Łysienie androgenowe objawy to głównie widoczne gołym okiem pozbawione owłosienia miejsca w okolicach skroni i czoła, które po pewnym czasie przechodzi w okolice ciemienia. Charakterystyczne cofanie się linii włosów jest typową oznaką postępującej choroby.

Łysienie androgenowe blog odpowiedzią na trudne pytania

Już normą wśród stałych użytkowników internetu jest przeszukiwanie stron, które dadzą im jakieś wskazówki, gdy zauważą u siebie kłopoty zdrowotne. Przy łysieniu androgenowym blog jest miejscem wartym odwiedzenia, jeśli osoby dotknięte takim problemem pragną dowiedzieć się więcej o genezie swojej choroby. Warto jednak pamiętać, że porada internetowa nie zastąpi wizyty w odpowiednim gabinecie. Jest ona konieczna, jeśli mężczyznom nie jest obojętne własne zdrowie i wygląd.

Łysienie androgenowe leki – na jaki skład medykamentów warto zwrócić uwagę?

W łysieniu androgenowym leki, które są odpowiednio dobrane przez trychologa, mogą zahamować dalszy rozwój tej utożsamianej z wieloma kompleksami choroby. W leczeniu miejscowym stosuje się preparaty zawierające substancję o nazwie minoksydyl. Pod jej wpływem naczynia mieszków włosowych ulegają stopniowemu rozszerzeniu. Taka stymulacja jest sporą szansą, że na głowie pacjenta znowu pojawi się gęstsza czupryna. Natomiast finasteryd wchodzący w skład lekarstw o działaniu ogólnym zapobiega uaktywnieniu się enzymu odpowiedzialnego za tę uciążliwą przypadłość. Łysienie androgenowe leki to jedna z najbardziej skutecznych metod walki z nadmierną utratą włosów. Indywidualnie dobraną kurację stosuje się zazwyczaj przez rok. Wtedy leczenie powinno przynieść już zadowalające efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here