Klinika leczenia niepłodności Kraków to jedna z opcji, jaką pary biorą pod uwagę, gdy nie mogą w tradycyjny sposób począć dziecka. Klinika in vitro Kraków może rozwiązać problem niepłodności, jednak trzeba pamiętać o tym, że wiele czynników składa się na końcowy sukces powodzenia leczenia.

Leczenie in vitro – z sukcesem?

Coraz więcej osób będących w związku w Polsce decyduje się na leczenie niepłodności Kraków. Wiele z nich wybiera metodę in vitro, a by takie leczenie przyniosło dobre efekty, warto pamiętać, że na powodzenie terapii składa się m.in.: wiek kobiety, jakość nasienia, stan psychiczny pary, a także to, ile razy podjęto próbę zapłodnienia metodą in vitro. Nie bez znaczenia są również możliwości finansowe pary.

Przede wszystkim jednak dobrej myśli mogą być te osoby, które starają się o dziecko metodą in vitro, które są dobrego zdrowia. Na ostateczny rezultat leczenia ma wpływ również indywidualne uwarunkowanie, dlatego też niezbędne jest poddanie się odpowiednim badaniom, a także wywiadowi lekarskiemu.

Pary powinny być przygotowane na to, że najczęściej pierwsza próba zapłodnienia in vitro jest nieskuteczna, więc potrzebna będzie zwykle druga i trzecia, by zostać rodzicami. Może się też zdarzyć, że tych prób trzeba będzie wykonać więcej, a wtedy potrzebna będzie cierpliwość i wytrwałość.

In vitro – prawdopodobieństwo ciąży

Klinika leczenia niepłodności kraków to zawsze większa szansa na zajście w ciążę, niż gdy stosuje się inne metody walki z niepłodnością. Szacuje się, że prawdopodobieństwo zostania rodzicami w wyniku zapłodnienia metodą in vitro wynosi średnio około 25-30 procent, w tym ponad 20 procent po pierwszym podejściu i blisko 40-50 procent przy trzeciej próbie. Klinika in vitro Kraków nie daje jednak żadnych gwarancji. Może się więc okazać, że leczenie tą metodą nie przyniesie spodziewanych rezultatów – nawet połowa par starających się o dziecko poprzez zapłodnienie in vitro nie może doczekać się potomstwa.

In vitro – co musi wiedzieć lekarz przed leczeniem?

By leczenie niepłodności Kraków dało jak najlepsze rokowania, lekarz powinien mieć wykaz takich informacji, jak: wiek pacjentki, czy parametry nasienia partnera (m.in. badanie fragmentacji DNA plemników). Ponadto niezbędne są wyniki badań ginekologicznych i hormonalnych, w tym markera AMH, za pomocą którego lekarz jest w stanie ocenić liczbę i jakość komórek jajowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here