Niezbyt chętni odwiedzamy lekarzy, nieraz nawet wtedy, kiedy objawy wskazują taką konieczność. Warto jednak uzmysłowić sobie, że wczesna interwencja może zapobiec poważnym schorzeniom. Jest tak na przykład w przypadku chorób serca.

Poradnia kardiologiczna katowice – kiedy należy się udać?

Najczęściej do kardiologa udajemy się w przypadku takich objawów jak bóle w klatce piersiowej, nierówne bicie serca czy jego kołatanie. Czasami lekarz rodzinny zleca odwiedzenie poradni kardiologicznej w Katowicach także wtedy, kiedy pacjent szybko się męczy. Może to wskazywać na różne choroby,. lecz najpierw trzeba wykluczyć te związane z pracą ser

Najpierw kardiolog prawdopodobnie przeprowadzi wywiad, by rozpoznać, jak długo utrzymują się objawy i w jakim nasileniu czy też sytuacjach występują. Chodzi o to, by móc kierunkowo zlecić badania. Jednym z podstawowych badań w kardiologii jest ekg w Katowicach. Dlaczego trzeba je wykonywać regularnie?

Ekg katowice – dlaczego tak ważne?

Dzięki temu badaniu można sprawdzić, czy serce pracuje prawidłowo, więc będzie trzeba je wykonać dla kompleksowej diagnozy, a potem w czasie leczenia na pewno będzie zlecane jeszcze wiele razy, by monitorować postępy terapii, ewentualnie sprawdzać, czy choroba się nie rozwija.

W pewnych sytuacjach zleca się także badania wysiłkowe czy usg serca. Chodzi o to, by poszczególne badania móc ze sobą porównać, ponieważ to da najpełniejszy obraz.

Kardiolog katowice — dlaczego nie zwlekać?

Początkowo takie objawy jak nierówne bicie serca, osłabienie czy nawet sporadyczne omdlenia mogą być przez pacjenta bagatelizowane. Podobnie bywa z bólami, które czasem są postrzegane jako nerwobóle. Niestety takie zaniedbania w regularnych wizytach u lekarza, w tym kardiologa w Katowicach mogą prowadzić do poważniejszych problemów.

Zaniedbany stan serca może doprowadzić do zawału, który w przypadku wielu osób w wieku średnim jest przyczyną śmierci. Niekiedy następuje ona już przy pierwszym zawale. Nierówne bicie może się zaś wiązać z arytmią, którą także trzeba diagnozować i leczyć. Wizyty u kardiologa, szczególne jeżeli już doświadczamy dolegliwości, które nie są jednorazowe powinny być rutyną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here