Nie ma lepszej pory na obejrzenie dobrego horroru niż późny wieczór lub nawet lepiej – środek nocy. Zgaszone światła, świece palące się na parapecie i tylko my leżący pod kołdrą i nasz telewizor, a na nim nowy horror, którego jeszcze nie oglądaliśmy. Dla jednych brzmi to jak najgorszy koszmar, którego nie chcą doświadczyć, dla fanów horrorów jest to jednak obraz świetnej zabawy.

Jakie polecacie horrory?

Jakie polecacie horroryWielu z was pisze do nas od czasu od czasu z różnymi pytaniami, takimi jak na przykład „Jakie polecacie horrory do obejrzenia w nocy?”. Ostatnimi czasy tych pytań było tak wiele, że postanowiliśmy przygotować dla was zestawienie trzech horrorów, które według nas powinniście koniecznie obejrzeć dziś w nocy!

Pierwszym horrorem będzie prawdziwy klasyk, który w 2004 roku otworzył drogę dla ogromnej serii filmów, a także dla całego nowego podgatunku filmów gore. Chodzi tu oczywiście o horror Piła w reżyserii Jamesa Wana. Film opowiada historię dwóch mężczyzn uwięzionych w opuszczonej łazience. Obaj są związani i mają za zadanie wydostać się z ich więzienia. Żeby to zrobić muszą jednak „Zagrać w grę” ich oprawcy, który zamknął ich w tej celi. Niestety z czasem okazuje się, że gra w którą zostali siłą wplątani robi się coraz brutalniejsza…

Następny horror będzie czymś zdecydowanie zabawniejszym. Mamy tu bowiem do czynienia z czarną komedią, która luźno nawiązuje do gatunku horroru – chodzi tu o film Wysyp żywych trupów z 2004 roku w reżyserii Edgara Wrighta. Film ten jest, jak już pewnie zauważyliście po tytule, parodią horroru „Świt żywych trupów”. I jako parodia sprawia się doskonale. Jest zabawnie, ale również przerażająco – oczywiście na tyle, na ile straszna potrafi być czarna komedia o zombiakach.

Dom w głębi lasu

Ostatnim polecanym horrorem będzie Dom w głębi lasu z 2011 roku w reżyserii Drewa Goddarda. Film ten podzielił wszystkich fanów horrorów na dwa obozy i do dzisiaj można się spotkać z dwiema bardzo skrajnymi opiniami o tym horrorze. Jedni uważają go za arcydzieło, inni zaś za prawdziwie słaby film. Wszystko to z powodu decyzji twórców o zrobieniu z Domu w głębi lasu prawdopodobnie największej parodii gatunku jakim jest horror, w historii. Film naśmiewa się z całej konwencji horrorów, robi to jednak w inteligenty i subtelny sposób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here