Urządzając własne mieszkanie często zastanawiamy się nad wystrojem poszczególnych pomieszczeń. Nie inaczej jest w wypadku salonu. Jest to na tyle ważne pomieszczenie, że powinniśmy poświecić mu trochę więcej uwagi. Po pierwsze jest to miejsce, które stanowi centralny punkt naszego mieszkania lub domu. To tu przyjmujemy naszych znajomych, organizujemy urodziny, czy inne rodzinne uroczystości. Ponadto w dni wolne często tutaj zaznajemy relaksu i odpoczywamy przez kolejnymi wyzwaniami w pracy. Pierwszym jest to jaki kolor do salonu będzie dla tego pokoju najodpowiedniejszy.

Jaki kolor do salonu?

Z racji, że jest to centrum mieszkania dobrze jest zastosować tutaj jasne barwy ścian. Może to być kolor biały lub beżowy. W przypadku zastosowania właściwego oświetlenia całość pokoju może wydawać się większa. Kolejnym istotnym elementem wystroju salonu są meble. To na jaki model sofy czy kanapy się zdecydujemy jest sprawą drugorzędną. Liczy się materiał oraz drewniane akcenty mebla. I tak dla przykładu drewniane nogi sofy bądź kanapy stanowić będą ciekawą i interesującą odmianę. Co do kwestii materiału podłogowego rozsądnie jest stosować deski. Dzięki nim całe pomieszczenie zyska przytulny i ciepły charakter.

Jaki kolor do salonu?Kluczowym meblem w salonie jest stół. Chcąc mocniej go wyeksponować skierujmy w jego stronę światło. Innym zabiegiem jest zakup stołu w barwach bieli, które automatycznie go wyeksponują. Wszelkiego rodzaju dodatki powinny być utrzymane w kolorach kontrastujących do otoczenia. I dla przykładu ramki obrazów, zastawa stołowa czy serwetki na stole powinny być jaskrawe. Dobrze sprawdzą się tutaj kolory takie jak zieleń, czerwień czy turkus. Całość powinna wtedy idealnie się uzupełniać.

Krzesła lub fotele, jakie zamierzamy umieścić w salonie, kolorem powinny być zbliżone do stołu. Istotne jest również to, że gdy kupimy fotele, by były one okute w materiały. Dobrze sprawdzi się tutaj bawełna lub len, które nadadzą wnętrzu dodatkowego ciepła. Sprawmy by pomieszczenie to było miejscem w, którym chcemy spędzać czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułJak kupować na Amazon?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here