Farbowanie włosów jest etapem, przez który przechodzi niemalże każda kobieta. Jest to tak popularnym zabiegiem, że z biegiem czasu na stałe przyjęło się nawet u mężczyzn, którzy kiedyś nie zwróciliby na to uwagi. Jeśli farbujesz włosy od dawna, na pewno wiesz, że nawet najlepsze farby z unikalnym składem działają na łuski włosów niszcząco, przez co trudno jest je później doprowadzić do porządku i odzyskać naturalny połysk. Nie pomaga również fakt, że zabieg ten nie jest trwały, a kolor z czasem blaknie, więc powtarzanie go co dwa lub trzy miesiące jest naturalnym etapem. Dosyć trudne jest także farbowanie żółtych włosów.

Farbowanie

Wśród fryzjerów od lat panuje przekonanie, że kolor czarny jest najtrudniejszy. Brzmi nieprawdopodobnie, prawda? Czarna farba jest łatwa w nałożeniu, ponieważ nie pozostawia prześwitów na głowie oraz bardzo szybko łapie kolor. W tym miejscu wszyscy są zgodni, że jest to prosty proces. Dbanie o włosy w takim kolorze jest również całkiem przyjemne. Na ciemnym odcieniu połysk widać gołym okiem, dlatego nie musimy trudzić się tak, jak w przypadku jasnych odcieni.

Schody zaczynają się jednak w momencie, w którym kolor nam się znudził, a my zapragnęliśmy zejść do blondu. Z miejsca musimy się przygotować na bardzo trudną walkę. Kolor czarny bardzo mocno wnika w łuski włosów, przez co jest bardzo trudny do wywabienia. Po pierwszej takiej próbie nasza głowa przypomina kurczaka. Niestety farbowanie żółtych włosów to ciężki proces, który nie zawsze skutkuje sukcesem.

Podobnych zabiegów ściągających kolorów w najcięższych przypadkach może być nawet kilka. Pozbycie się żółtego lub pomarańczowe odcienia bywa bardzo trudne, jednak nie ma innego sposobu, aby pozbyć się czarnego koloru. Możemy jedynie uzbroić się w cierpliwość i zapuszczać nasze włosy do momentu, w którym ścięcie zafarbowanej części nie sprawi, że poczujemy się nieatrakcyjne. Jest to jednak długoterminowy zabieg, a w przypadku kobiet, u których włosy rosną bardzo powoli, trwa to nawet latami.

Kłopoty z czarnym kolorem

Koloru czarnego nie sposób przykryć innym odcieniem. Po jego wypłukaniu się możemy spróbować zafarbować włosy na ciemny brąz, niestety musimy liczyć się z możliwością wystąpienia prześwitów i różnych ocieni na naszej głowie. Pozostaje zatem ściąganie koloru, który nie jest skazany na porażkę. Dzięki nowoczesnym metodom zabieg ten coraz szybciej staje się łatwy i przyjemny. Po paru wizytach w salonie będziemy mogli cieszyć się blond lub platynowymi włosami. Pamiętajmy jednak o tym, że takie włosy również wymagają specjalnej pielęgnacji. Jasne odcienie mają tendencję do przybierana żółtym odcieni w bardzo szybkim czasie. Na szczęście bardzo łatwo temu zapobiec, kupując w sklepie odzywki, które likwidują żółte odcienie. Odżywkę można zrobić również sposobem domowym, do którego potrzebować będziemy jedynie dwóch składników. Odżywki do włosów oraz gencjany, dostępnej w każdej aptece. Nie zapominajmy jednak, że jest to bardzo mocno barwiący środek, dlatego pod żadnym pozorem nie można z nim przesadzić.

[Głosów:5    Średnia:4.2/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here