Współczesny  świat według wielu opinie zmienia się na niekorzyść zdrowia psychicznego człowieka. Mimo, że z każdym miesiącem i rokiem rośnie liczba rozwiązań, które mają poprawić jakość naszego życia, kondycja psychiczna większości  z nas staje coraz gorsza. Każdy z nas staje każdego dnia przed określonymi zadaniami, które mają być wykonane szybko i skutecznie.

Zobacz tez: https://www.zdrowie.info.pl/przyczyny-depresji-rodzaje-objawy/

Przyczyny depresji

Współczesny świat nie chce tolerować  niedoskonałości zarówno na gruncie zawodowy, jak i społecznym. Oczekuje się od nas opanowania, dystansu, chłodnej kalkulacji, osiągania wyników, realizacji konkretnych zadań. Wszystko ma być robione szybki i perfekcyjnie, takie są przecież oczekiwania.

Ta sama sytuacja będzie więc  dla pracownika chińskiej fabryki, który z racji swojej niskiej pozycji społecznej jest niejako zmuszony aby wykonywać niezbyt opłacalną pracę, często ponad swoje siły i możliwości organizmu. Pod taką samą presją będzie również pracownik renomowanej korporacji, który mimo godziwego uposażenia nie jest w stanie spełnić oczekiwań swoich przełożonych.

W obydwu przypadkach, ciągłe natężenie stresu, lęku i obaw powoduje stany depresyjne, które mogą mieć tragiczne konsekwencje, jeżeli nie zostaną odpowiednio szybko zdiagnozowane.

Źródłem depresji mogą być również choroby wątroby, niedokrwienie serca, a także problemy hormonalne. Depresję powodują też często traumatyczne wydarzenia takie jak śmierć lub wypadek  bliskiej osoby, utrata pracy, choroba etc. 

Rodzaje depresji

  1. Depresja łagodna – często nie wymaga leczenia u specjalisty a objawy same ustępują wraz z poprawą sytuacji.
  2. Depresja umiarkowana – objawy o średnim nasileniu
  3. Depresja ciężka – niezdolność do funkcjonowania w społeczeństwie, lęki, myśli samobójcze
  4. Depresja ciężka wraz z objawami psychotycznymi – mogą występować złożone objawy takie jak: zaburzenia słuchowe, urojenia, zahamowania ruchowe, często hipochondria.

Podział depresji ze względu na przyczynę występowania

  1. Depresja endogenna
  2. Depresja reaktywna
  3. Depresja w wyniku chorób jedno lub dwu biegunowych’
  4. Depresja pierwotna lub wtórna
  5. Depresja maskowana
  6. Depresja lękowa
  7. Depresja poporodowa
  8. Depresja sezonowa
  9. Depresja nerwicowa

Każda z wyżej wymienionych powoduje olbrzymie spustoszenie w życiu  osoby chorej. Często początki depresji mogą wyglądać niewinnie. Mogą się objawiać zwiększoną senności, brakiem apetytu, stopniowym unikaniem kontaktu z innymi ludźmi.

Wiele zależy od tego, jak szybko osoba chora na depresję trafi do lekarza specjalisty z zakresu psychiatrii.

Przeczytaj też: http://www.niemam.pl/nadmierna-sennosc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here